Cinsel Organın Büyüklüğü Mü Önemli İşlevi Mi

Bildiğiniz üzere sadece işlevinin önemli olduğu söylenir. Geçenlerde yayınlanan bir bilimsel makale bu alışılagelmiş cevabı ve görüşü tamamen yıkmıştır. Yani bu makale de büyüklüğünde önemi olduğu savunulmuştur. Peki gerçekten büyüklüğün bir önemi var mıdır?

Cinsel organında bu konuda iki farklı önemli özellik vardır;

  • Anatomik özellikler
  • İşlevsel özellikler

 

Penis’in Büyüklüğü Mü Önemli İşlevi Mi

Büyüklüğü Mü Önemli İşlevi Mi
Büyüklüğü Mü Önemli İşlevi Mi

Kişisel anatomik özelliklerden dolayı nasıl erkeklerin cinsel organı büyük, küçük, kalın ve ince oluyorsa aynı şekilde kadınlarında vajinal bölgesi dar yada geniş olabiliyor. Yapısal olarak yaradılış gereği bu şekilde anatomik özellikler olabiliyor.

Nasıl dar vajinaya sahip bir kadın daha büyük cinsel organı olan erkekle rahatsızlık, ağrı, sıkıntı çekiyorsa, aynı şekilde geniş vajinaya sahip olan bir kadında normalden küçük yada normal olan cinsel organa sahip erkekle yetersizlik hissedebilir. Partner seçimi konusunda da bu konuyu göz önünde bulundurarak, hareket edebilir.

Cinsel Organın İşlev Önemli Mi

İşlev Önemli Mi
İşlev Önemli Mi

Birazda işlev konusundan bahsedelim, yani bu cinsel organının kime ait olduğu konusuna değinelim. İşlev konusu da çok önemlidir, neden derseniz, çünkü bazen şu tarz durumlar ile karşılaşabiliyoruz.

Mükemmel boyut, mükemmel büyüklük, ortalamanın üstünde bir boyut, kadınlık açısından çok güzel, görüntü konusunda her şey çok güzel ama adam sevişmenin, cinsel ilişkinin tam olarak ne olduğunu bilmiyor, anlamıyor yada karşı taraftan her şeyi bekliyor olabilir.

Bunların yanı sıra zaman ve süre açısından sıkıntıları olabilir, bu durumda bu çok güzel diye tabir ettiğimiz cinsel organımızla yapabileceğimiz hiç bir şey kalmıyor.

Bunun tam tersi durumlar da söz konusu olabiliyor. Yani partnerin cinsel organı çok küçük olabiliyor, fakat partneriniz kadından anlıyordur, ısıtma sürecinden anlıyordur, kadının yatakta ne istediğini biliyordur ve sabırlıdır. Bu süreçte zaten kadına dokunduğun an patlayacak seviyeye getirebiliyorsanız, cinsel organın hiçbir önemi kalmıyor.

Mikropenis dediğimiz cinsel organ yapısına sahip olunsa dahi kadını tatmin etme konusunda anatomik özelliklerin hiç bir değeri kalmıyor, yani işlevsel olarak yetkin birisi sizi tatmin edebiliyor. Bu sebepten ötürü cinsel organın büyüklüğünün hiç bir önemi yoktur.

Hangi Durumlarda Büyüklük Önemli

Hangi Durumlarda Büyüklük Önemli
Hangi Durumlarda Büyüklük Önemli

Hangi durumlarda büyüklüğün önemi olabilir, psikolojik olarak büyüklüğün bir önemi olabilir. Psikolojik açıdan küçük olmayan, estetik açıdan güzel bir erkek cinsel organı iştah açıcı olabiliyor. Kadınlar için görünce bir içerisinde ısınma oluşturabiliyor.

Fakat psikolojik etkilerini erkekler kadar, kadınlar kafaya takmıyorlar. Bazı kadınlar cinsel organın büyüklüğüne çok önem verebiliyor. Bunun sebebi ise tercih ettiği cinsel birleşim pozisyonlarından dolayıdır. Mesela amazon pozisyonu, amazon pozisyonunda gerçekten boyut önem taşımaktadır.

Son olarak lütfen cinsel organınızın büyüklüğü sizin özgüveninizi etkilemesin. Etkilemesine izin vermeyin çünkü bunu yansıtıyorsunuz, her şey güzel olabilecekken, her şeyin berbat ilerlemesine sebep oluyorsunuz.

Yorum yapın