Kızlık Zarı Patlamadan içine Boşalırsa Hamile Kalınır Mı

En çok karşılaştığımız sorulardan birisi de kızlık zarı bozulmadan içeriye sperm girdiğinde hamilelik riskinin oluşup oluşmadığıdır. Hamile kalmanın kızlık zarı ile doğrudan bir alakası bulunmaz. Sizlere daha önce ki kızlık zarı içeriklerimizde bahsettiğimiz gibi, kızlık zarı dediğimiz yapıda regl (adet) kanının geçmesi için delik bulunur.

Bu sebeple kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak mümkündür

 

Hocam sürtünme yaşadım, erkek arkadaşım vajinal girişe boşaldı, hamile kalır mıyım?

Evet hamile kalabilirsin, sürtünme yolu ile vajinal girişe boşalma neticesinde, eğer sperm rahim içine ulaşır ve yumurtayı döllerse gebelik oluşabilir.

Erkeğin spermleri cinsel organ vajen bölgesine girmeden, vajenin içerisine akarsa yüzde olarak düşükte olsa gebelik riski vardır, gebe kalmak mümkündür.

Hocam erkek arkadaşımın boşalma öncesi gelen zevk sıvısı vajenime girdi, hamile kalır mıyım?

Gebelik oluşması için döllenme için ideal koşullar sağlanmalıdır. Bunun bir çok faktörü vardır, regl dönemi ile doğurgan olarak aktif zamanları hesaplayabilirsiniz. Ayrıca spermlerin yaşayabileceği sıcaklık koşulları bellidir. Zevk suyu diye tabir edilen boşalma öncesi erkeğin penisinden akan şeffaf sıvının da milyonlarca sperm hücresi barındırma ihtimali mevcuttur.

Bu sebeple yine vajen içerisine bu sıvı girerse ilerleyen zamanda gebelik riski oluşturabilir, hamile kalabilirsiniz.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için aşağıda ki içeriğimize göz atabilirsiniz;

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırsa Nasıl Anlaşılır

 

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırsa Nasıl Anlaşılır
Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırsa Nasıl Anlaşılır

 

Yine normal gebelik kontrolü gibi bu tür durumlarda kanda gebelik testi ile kesin olarak hamilelik tespiti yapılabilmektedir.

Kızlık zarı muayenesinde kızlık bozulmamış olarak görebilir fakat kan testinde beta HCG değerinin normal aralıklardan yüksek çıkması, kızlık bozulmadan hamile kalındığını kanıtlamaktadır.

 

Kızlık Zarı Patlamadan  Hamile Kalma Riski Olanlar Ne Yapmalı?

 

Kızlık Zarı Patlamadan içine Boşalırsa Hamile Kalma Riski Olanlar
Kızlık Zarı Patlamadan içine Boşalırsa Hamile Kalma Riski Olanlar

 

Eğer kızlık zarınız bozulmadı ama partneriniz iç kısma boşaldı, bu durumda sperm hücreleri vajina girişine temas etti ise ertesi gün hapı kullanmak suretiyle hamilelik önlenebilir.

Fakat ertesi gün haplarının cinsel ilişki yaşandıktan sonra 72 saat sonrasına kadar etkileri vardır.

Yani cinsel ilişki yaşadığınız gün itibari ile ertesi gün hapı alırsanız gebeliği önleme yüzdesi daha yüksek olacaktır.

Bu tür hapların sık kullanılması kesinlikle önerilmez. Bu hapların sık kullanımda farklı sakıncaları bulunmaktadır. O sebeple ertesi gün hapları doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmaz.

Sadece ve sadece çok gerektiğinde tercih edilmelidir.

Hymen (Kızlık Zarı) Nedir | Hymen Tipleri Nelerdir

 

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı

 

Merak edilen konulardan birisi de sürtünme yolunun güvenli bir cinsel deneyim olup olmadığıdır. Sperm hücreleri eğer gerekli koşullar sağlanırsa rahimde 3 gün aktif şekilde yaşayabilmektedir. 

Sürtünme sonrası eğer vajene spermler damlarsa, iç kısma girerse gebelik riski doğurabilir. Fakat iç çamaşırı, kot vs. gibi giysi üzerinden sürtünme ile gebe kalmak mümkün değildir.

Hamile kalınması için spermin vajenin içine girmesi gereklidir.

Kızlık Zarı Hangi Durumlarda Bozulur

 

Bir Damla Sperm ile Hamile Kalınır Mı

Bir Damla Sperm ile Hamile Kalınır Mı

Bir Damla Sperm ile Hamile Kalınır Mı

 

Bu soruda çok geliyor bir damla sperm geldi, hamile kalabilir miyim? Öncelikle bir damla sperm ile gebelik riski yüksek değildir, ancak halen hamile kalınabilir. 

Vajina içerisine bir damla sperm damladıysa gebelik riski devam eder.

 

Bakireyken Hamile Kalanlar

Bakireyken Hamile Kalanlar

Bakireyken Hamile Kalanlar

 

Son olarak kızlık zarı bozulmadan gebe kalındığını söyleyebiliriz. Türkiye’de ve dünya genelinde bakire olup hamile kalan bir çok kadın vardır.

Bunun en büyük sebebi ise, kızlık zarının hamilelik durumunu engellediği düşüncesidir. Kızlık zarı delikli bir yapıdır, nasıl bakire iken kan buradan geçiyorsa, sperm de geçebilir.

Bu içeriğimizde karşılaştığınız kızlık zarı konularında bu kategorimizi tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bir çok farklı konulardan bahsedip kızlık zarı konusunu tüm yönleri ile sizlere anlatmaya çalıştık.

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın