Kızlık Zarı Hangi Durumlarda Bozulur

Konumuz kızlık zarı nasıl bozulur, bu konu hakkında çok soru olduğu için bu içeriği ele almak istedim. Her gün aşağıda ki gibi bir çok soru geliyor!

  • Hocam mastürbasyon yaptım, klitoris ile kızlık zarı bozuldu mu?
  • Hocam erkek arkadaşımla kıyafetlerimiz üzerindeyken sürtünme yaşadık kızlık zarım bozulmuş mudur?
  • Hocam peçete ile vajinal bölgemi sildim kızlık zarı bozulmuş mudur?

En çok sorulan 3 soruyu bu şekilde topladım, daha farklı sorular da var fakat bu içeriğimizde hangi durumlar kızlık zarını bozuyor net olarak açıklayacağız!

 

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur | Mastürbasyon Kızlık Zarına Zarar Verir Mi

Kızlık zarının bozulması için kızlık zarına direk müdahale gereklidir. Yani vajinanın içine doğru bir şeyi ilerletmeniz, zorlama yapmanız yada vajinanın içine parmağınızı sokmanız gerekmektedir. Vulva dediğimiz yüzey alanda yaptığınız herhangi bir müdahale kızlık zarını bozmuyor.

Kızlık Zarı
Kızlık Zarı

Kızlık zarı vajina içerisinde bulunur, vajinanın içinde olan yere yüzeyden zarar verme olasılığınız düşük. Videoda görselini verdiğimiz, ayrıca youtube kanalımızda sıkça gerçek görsellerine yer verdiğimiz mor ile gözüken yer kızlık zarıdır.

Kızlık zarının ortasında ki halka, genellikle bariyer sağlayan halka, adetin çıkabilmesi için olan deliktir.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur Parmakla müdehale

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur Parmakla müdehale

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur cisim ile
Kızlık Zarı Nasıl Bozulur cisim ile

Görsellerde gördüğünüz üzere bir cismi içerisine soktuğunuzda yada parmağınızı içeri soktuğunuzda kızlık zarı yapısı tamamen değişir ve bozulur.

Kızlık zarının bozulmasının tek şekli içeriye bir şeyle müdahaledir. Yüzeyden yaptığınız herhangi bir şey kızlık zarınıza zarar vermeyecektir.

O sebeple artık bu konularda endişelenmeyi bırakalım. Mastürbasyon eğer klitoris ile yapıldığında kızlık zarı için zarar teşkil etmemektedir.

Yüzeyde yani klitoris ile yaptığınız mastürbasyonda hiç bir şey olmaz. Eğer kızlık zarına önem veriyorsanız, kızlık zarınızın bozulmasını istemiyorsanız. Evleneceğiniz kişi buna önem veriyor olabilir yada siz önem veriyor olabilirsiniz. Bu durumda lütfen vajina girişine hiç bir müdahale de bulunmayalım!

  • Parmağınız ile baskı yapmayın!
  • Bir şey içeri doğru ilerletmeyin!
  • Erkek arkadaşınızın penisini yada bir cismi içeriye ilerletmeyin!

Yukarıda ki durumları yapmadığınız sürece kızlık zarınız zarar görmez! Bu kısmı çok önemlidir, yani iç kısma bir cisim, parmak yada bir şey girmedikçe kızlık zarı bozulma olasılığı çok ve çok düşüktür.

Hymen Nedir

Daha önce aşağıda ki konumuzda hymen (kızlık zarı) konusuna uzun uzadıya değindiğimiz için, bu içeriğimde açıklama yapmıyorum, merak edenler aşağıda ki linke tıklayabilir.

Kızlık Zarı Kontrolü Nasıl Yapılıyor ve Hangi Doktor Yapıyor?

Daha önce kızlık zarı kontrolü nasıl yapılıyor konusuna dair de uzun uzadıya bir açıklama yapmıştık. Merak edenler için linki aşağıya bırakıyorum.

Kızlık zarı kontrolünü Jinekologlar yapmaktadır. Kadın Doğum Uzmanlığı bölümünden randevu alabilirsiniz. Fakat 18 yaş altı hastalara ebeveyn ile birlikte işlem sağlanmaktadır.

Yorum yapın