Önce Kadın Mı Orgazm Olmalı Erkek Mi

Bu içeriğimizde yine değerli bir cinsel bilgi olan “Cinsel ilişki sırasında önce kim orgazm olmalı?” konusuna değineceğiz. Daha önce söylediğimiz gibi cinsel ilişkinin en önemli kuralı mutluysanız elinizde ki ile yetinip onu tutun, fakat mutlu değilseniz o zaman bir yerde bir sorun var demektir, o halde cinsel araştırmalara girin.

Erkekler ile kadınların cinsel uyarılma şekilleri birbirinden farklıdır. Erkeklerde cinsel ilişki bir anda gelebilirken kadınlar öyle değildir. Bu konu hakkında söylenmiş çok güzel bir söz vardır;

“Erkekler ampül gibidir, dokununca yanar. Kadınlar kalorifer peteği gibidir, yavaş yavaş yanar, ısınması zaman ister fakat geç söner.”

Erkeklerin Cinsel İlişki Performans Grafiği

 

Aşağıda ki grafikte görüldüğü gibi erkeklerde cinsel istek bir anda artar, uygun ortam ve uygun partner varsa penis-vajen ilişkisi olur, sonrasında haz dönemi gelişir. Orgazm olur, orgazm sonrası penis çok az bir süre diri olur sonrasında cinsel istek nasıl hızlı bir şekilde artıyorsa arttığı gibi çok hızlı bir şekilde düşer. Aşağıda ki grafikte erkeğin cinsel ilişki performansının zaman grafiğini detaylı olarak görebilirsiniz.

 

Erkek Cinsel İlişki-Zaman Grafiği
Erkek Cinsel İlişki-Zaman Grafiği

 

Yani erkeklerde orgazm sonrası istek tamamen kayboluyor, 0’a düşüyor fakat kadınlarda bu durum tam olarak böyle değil. Kadınlar içinde grafiğimizi aşağıda verelim.

 

Kadınlarda Cinsel İlişki Performans Grafiği

 

Kadın Cinsel İlişki Grafiği
Kadın Cinsel İlişki Grafiği

 

Kadınlarda ise erkeklerde olduğu gibi cinsel istek bir anda olmaz, yavaş yavaş artar. Sonrasında bir penis-vajen ilişkisi olur. Bir haz dönemi sonrası orgazm olur, fakat sonrasında erkeklerde olduğu gibi cinsel istek hemen kaybolmaz ve ilişkiden sonra bir süre daha haz almaya devam ederler.

Hatta uygun uyaran gelirse kadınlar bu haz alma sonrasında tekrar orgazm olabilirler. Fakat uyaran yoksa erkeklerde ki gibi cinsel istek düşer ve sıfırlanır.

 

Kim Daha Önce Orgazm Olmalı?

 

Kim Daha Önce Orgazm Olmalı
Kim Daha Önce Orgazm Olmalı

 

Bu veriler doğrultusunda, bilimsel olarak şunu söyleyebiliriz ki eğer önce bir erkek boşalırsa, çok hızlı bir şekilde cinsel isteği ve sertliği düşeceği için ve tekrar toparlaması da belirli bir zaman alacağı için, burada istenilen ve beklenilen şey önce kadının orgazm olmasıdır.

Eğer önce kadın orgazm olursa, haz almaya devam edeceği için erkekte daha boşalmamıştır, orgazm olmamıştır. Yani halen sert haldedir, yani ilişki devam edebilir.

Kısacası eğer ilk erkek orgazm olursa ilişki genellikle biter ama ilk kadın orgazm olursa ilişki devam edebilir.

Öncelik kadınlarındır, iki tarafın haz alacağı mutlu bir cinsel birliktelik için ilk kadın orgazm olmalıdır.

 

“Önce Kadın Mı Orgazm Olmalı Erkek Mi” üzerine 2 yorum

  1. Önce öpüşme ile başlayan ön sevişme sonra elle uyarma sonra vajinaya penisle giriş ve uyarma kadında boşalma olmuyorsa el kullanarak boşaltma(el aşağıdayken ağızda boş durmaz tabi.) Sonra kadının orgazm olması ve sonra hamam gibi olan vajinada son sözü erkeğin söylemesi. Süre herkese göre değişir beş dakikada olabilir bir saatte. Bence böyle:))

    Cevapla
Yorum yapın