Aloe Vera Cinsel Organa Faydası

Aloe vera, antik çağlardan beri önemli bir cinsel uyarıcı olarak kabul edilmiştir. Tarihi kayıtlara göre, Roma imparatoru Tiberius libidosunu artırmak için aloe vera suyu içti. Daha sonra, Hint efsanelerine göre Kama Sutra’da özellikle Navajo Kızılderilileri tarafından bu bitkinin afrodizyak özelliklerinden bahsedilmiştir. Ve son olarak Ortadoğu’da doğurganlık sorunu olan kadınları tedavi etmek için bir Aloe vera ilacı kullanılmıştır.
Aloe vera cinsel organa faydası ne olduğu ve cinsel organa nasıl kullanıldığı hakkında merak ettiklerinizi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Aloe Vera Cinsel Organa Sürülür Mü?

Aloe Vera Cinsel Organa Sürülür Mü
Aloe Vera Cinsel Organa Sürülür Mü

Farelere aloe vera enjekte etmenin etkilerini inceleyen 2014 yılında yapılan bir araştırma, bunun testosteron ve sperm üretimini artırdığını buldu. Ancak, bir sonraki çalışma, aloe veranın sıçanlarda sperm sayısını azaltabileceğini belirtti.

Şu anda, hiçbir bilimsel araştırma, aloe vera’nın erkeklerde cinsel işlev üzerindeki etkilerini araştırmamıştır. Erkekleri cinsel anlamda güçlendirme amacıyla aloe vera’nın etkinliğini doğrulamak için daha fazla çalışma gereklidir.

Ayrıca aloe vera jeli vajina içinde ve çevresinde veya anüs üzerindeki tahrişleri yatıştırmak için kullanılabilir. Ancak bazı istisnalar vardır.

İşte nedeni:

  • Aloe vera bitkisinin yaprakları, jel düzgün bir şekilde çıkarılmazsa, alerjisi olan veya latekse duyarlı kişilerde alerjik reaksiyonlara veya cilt tahrişlerine yol açabilen doğal lateks içerir.
  • Çoğu zaman mağazadan alınan ürünlerde olduğu gibi %100 saf olmayan Aloe vera, hassas genital veya anal cildi tahriş edebilecek bileşenlere veya katkı maddelerine sahip olabilir.

Aloe Vera Cinsel Organa Nasıl Uygulanır?

Aloe Vera Cinsel Organa Nasıl Uygulanır
Aloe Vera Cinsel Organa Nasıl Uygulanır

Aloe vera içeren bir ürünü doğrudan penise uygulamak, herhangi bir olumsuz yan etkiye neden olma olasılığı düşüktür. Ancak ürün alkol gibi başka maddeler içeriyorsa, bu penisin tahriş olmasına neden olabilir .

Bazı insanların aloe veraya alerjisi vardır. Erkekler, penise uygulamadan önce alerjilerinin olup olmadığını anlamak için her zaman bir yama testi yapmalıdır.

Aloe vera cinsel organ için kullanılmak istenirse, aşağıdaki gibi üç şekilde kullanılabilir:

  • Jeller: Bir kişi normalde bir jeli doğrudan cilde uygulayabilir. Bazı ürünler bir kişinin jeli ovmasını gerektirebilirken, diğerleri bir kişinin cilde kolayca emilen ince bir tabaka sürmesini gerektirebilir.
  • Suyu: Bir kişi aloe vera’yı ağızdan tüketmek isterse, aloe vera suyu almayı düşünebilir.
  • Takviyeler: Aloe vera takviyeleri genellikle kapsül şeklinde gelir ve genellikle eczanelerde bulunur. Bununla birlikte, bir kişi takviye almadan önce doktora danışması tavsiye edilir.

 

Aloe Vera Erkeklere Faydaları

Aloe Vera Erkeklere Faydaları
Aloe Vera Erkeklere Faydaları

Aloe veralı topikal jelinin erkeklerde cinsel işlevi iyileştirip iyileştirmediğini kesin olarak belirlemek için yeterli kanıt yok. Aloe veralı ürünlerinin etkinliğini araştıran sınırlı araştırma vardır ve çoğu çalışma hayvanlar üzerinde yapılmıştır.

Örneğin, 2017 yılında yapılan bir araştırma, sıçanlarda aloe vera kullanmanın libidoyu potansiyel olarak artırdığını buldu. 2014 yılında yapılan bir araştırma, aloe vera bileşiği enjekte edilen farelerde sperm sağlığı ve hormon seviyelerinde potansiyel faydalar olduğunu ortaya çıkardı.

Ancak tüm araştırmalar olumlu değil. Hayvanlarla 2011 yılında yapılan bir çalışmada, topikal aloe vera sperm konsantrasyonunu ve kalitesini düşürmüştür. Benzer şekilde, 2015 yılında yapılan bir araştırma, aloe veranın erkek sıçanların doğurganlığını olumsuz etkilediğini gösterdi.

Potansiyel risk gösteren araştırmalarla birlikte sınırlı pozitif bulgular, araştırmaların çoğunun hayvanları içerdiği gerçeğinden bahsetmiyorum bile, erkek geliştirme tedavisi olarak aloe vera’yı atlamak isteyebilirsiniz.

 

Aloe Veranın Sertleşmeye Faydası

Aloe Veranın Sertleşmeye Faydası
Aloe Veranın Sertleşmeye Faydası

Aloe vera’nın sayısız işlevi arasında erektil disfonksiyonu tedavi etmek vardır. Sertleşme fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olan mineraller ve vitaminler açısından zengindir. Ayrıca seks hormonlarının düzenlenmesinde ve sperm kalitesinin iyileştirilmesinde de yardımcı olur.

Erektil disfonksiyonun nedenleri arasında kan dolaşımındaki testosteron seviyelerini azaltan obezite vardır. Kan dolaşımındaki düşük testosteron, sırayla, erektil disfonksiyona neden olur. Obez erkekler kilo verdiğinde erektil işlevleri düzelir.

Aloe vera ayrıca testosteron üretimine yardımcı olan sperm üretimini ve hızlı hücre bölünmesini uyarır, böylece erkeklerde erektil işlevi iyileştirir.

Aloe Vera Cinsellik İçin Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera Cinsellik İçin Nasıl Kullanılır
Aloe Vera Cinsellik İçin Nasıl Kullanılır

Aloe vera bir afrodizyaktır. Yani cinsel isteği, uyarılmayı, davranışı, performansı veya zevki artırabilen bir madde veya yiyecektir. Aloe’nin afrodizyak özelliklerinden faydalanmak için, onu özel bölgelerinize topikal olarak uygulayabilir veya suyunu içebilirsiniz. Her zaman kullandığınızın doğrudan bitkiden elde edilen saf aloe olduğundan emin olun.

Ayrıca vajinal kuruluk için de aloe veradan yararlanabilirsiniz. Geleneksel yağlayıcılar genellikle paraben, gliserin, sentetik renklendiriciler ve cildinizi tahriş edebilecek diğerleri gibi toksik bileşenlerle doldurulur. Bu yüzden doğal seçeneklerle gitmek en iyisidir. Doğal yağlama seçenekleri söz konusu olduğunda ise aloe vera jeli öne çıkıyor.

Bu jel doğal olarak kaygandır ve bir yağda aramanız gereken tüm özellikleri içerir. Aloe vera jeli su bazlıdır ve hassas cilde sahip kişiler için harikadır. Bu aynı zamanda lateks prezervatifler ve oyuncaklarla kullanmayı güvenli hale getirir ve yıkamayı kolaylaştırır.

Yorum yapın