Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır

Anestol pomad krem, sürüldüğü bölgeyi uyuşturması ile bilinen, cilt üzerinde kullanımı olan bir kremdir. Daha çok ağda, lazer veya epilasyon gibi işlemler öncesi uygulandığında, ortaya çıkabilecek ağrı ve acıyı engellemeye yardımcı olur.

Bunun yanında, cinsel ilişkide de kullanımı vardır. Özellikle ağrılı cinsel ilişki öncesinde ve geciktirici etkisinden yararlanmak için sürülebilir.

 

Anestol Pomad Krem Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır

Anestol Pomad Krem Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır
Anestol Pomad Krem Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır

 

Cilt üzerine uygulanan Anestol pomad, lokal anestezik yani uyuşturucu etkili bir kremdir. Özellikle ağrılı cinsel ilişki öncesi sürülerek daha konforlu seks mümkün kılınabilir. Bunun yanında, erken boşalma problemi yaşayan erkekler için geciktirici olarak kullanılabilir. Ancak bu kremi geciktirici tedavisi için kullanmadan önce ürolog muayenesinden geçilmesi önemlidir.

Sinir damarlarını uyuşturucu etkisi olduğundan geciktirici amaçlı kullanmak istenirse, penis ucuna sürmekten kaçınmalı. Penisin alt tarafına ince tabaka halinde sürülerek hafifçe masaj yapılmalı.

Ortalama 10-15 dakika bekledikten sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Fakat uyuşma süresi kişiden kişiye değişebilir. Bazılarında yaklaşık 1 saat sürebilir. Sürülen bölge tamamen uyuştuktan sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Geciktirici olarak kullanmak istendiğinde, ilk olarak penisi yıkayıp temizlemeli. Ardından, penisin alt kısmına ince bir katman halinde sürerek masaj yapın.

 

Geciktirici etkisinden yararlanabilmek için 30 dakika kadar bekleyin. Cinsel ilişkiye girmeden önce ıslak mendil yardımı ile penisi temizleyin. Krem sürüldükten sonra hemen cinsel ilişkiye girilecekse, partnerin canını yakmamak adına prezervatif kullanılması gerekir.

 

Bunun haricinde, anestol pomad kremin fazla kullanılmaması tavsiye edilir. Ciltte tahriş ve kızarıklığa sebep olabilir. Penis ucuna sürülmemesinin bir diğer nedeni de idrarda yanma ve tahriş olabilir.

 

Anestol Pomad Vajinaya Sürülür Mü

Anestol Pomad Vajinaya Sürülür Mü
Anestol Pomad Vajinaya Sürülür Mü

 

Kadınlar vajina çevresine anestol pomad krem sürebilir. 5 gram nohut büyüklüğünde olması gerekir. Ancak bu krem kesinlikle vajina içine uygulanmamalıdır. Ağrılı cinsel ilişkiyi engellemek ve daha konforlu seks tecrübesi yaşamak için bu krem tercih edilir.

Cinsel ilişki esnasında ağrı ve acı hisseden kadınlar ve ayrıca ilk gece korkusu problemi konusunda bu kremden yararlanılabilir. Sürüldüğü bölgeyi uyuşturarak işleri kolaylaştırabilir. Konu hakkında detaylı bilgi için aşağıda ki linke tıklayın;

 

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü

Anestol Pomad Reçetesiz Alınır Mı

Anestol Pomad Reçetesiz Alınır Mı
Anestol Pomad Reçetesiz Alınır Mı

 

Anestol pomad reçetesiz alınır mı sorusu oldukça merak ediliyor. Reçeteli olarak satışı bulunan bir üründür. 2022 anestol pomad fiyatı ise, 26,04 TL (12 Mart 2022) olarak yer almaktadır.

 

Anestol Pomad Geciktirici Muadili

Erken boşalmayı engelleyen geciktirici etkisine sahip olan anestol pomad krem dışında, Emla krem ve Lidestol krem kullanılabilir.

 

Anestol Pomad Geciktirici Yorumları

Anestol Pomad Geciktirici Yorumları
Anestol Pomad Geciktirici Yorumları

 

Anestol pomad kremi kullanan erkekler, geciktirici etkisinin işe yaradığını söylediler. Ancak tavsiye edilen miktarda ve doğru bölgeye sürülmesi gerektiğini dile getirdiler.

Bunun yanında, bu tür lokal anestezik etkili kremlerin etkisinin kısa süreli olduğu ve gerekirse cinsel ilişkiden zevk almaya başlandığında, ara verip tekrardan sürülebileceğini eklediler.

Aynı zamanda, kullanıcılar anestol pomad gibi kremlere alışılmaması gerektiğini ve bunun yerine geciktirici etkili prezervatifler kullanılmalıdır. Zira, bu kremlerin uzun süre kullanımı, boşalmayı kontrol altına almada zorluk yaşatabilir.

 

Kaynak;

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır

Yorum yapın