At Kestanesi Kremi Cinsel Organa Sürülür Mü?

At kestanesi potasyum, fosfor, magnezyum, klor, kalsiyum, demir, sodyum minerallerini içerir. Vücuda enerji ve kuvvet vermesinin yanında, cinsel gücü artırdığı bilinmektedir. Peki, at kestanesi kremi cinsel organa sürülür mü? Cinsellik için at kestanesi kremi kullanmadan önce bu içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

At Kestanesi Kremi Cinsel Organa Sürülür Mü?

At Kestanesi Kremi Cinsel Organa Sürülür Mü
At Kestanesi Kremi Cinsel Organa Sürülür Mü

At kestanesi içerisinde hem zehir hem de şifayı barındıran oldukça önemli bir bitkidir. Atkestanegiller (Sapindaceae) familyasına ait olan at kestanesi, süs bitkisi olarak yetiştirilen özel bir türdür. Boyları 25 metreye kadar varabilen bu bitkiler geniş yapraklı ve sık dokulu bir yapıya sahiptir. Bitkinin insan sağlığı üzerinde yapıcı ve onarıcı nitelikte etkileri vardır. Günümüzde ilaç sanayi ve kozmetik alanında sıklıkla kullanılan ve pek çok hastalığın tedavisinde tercih edilen bir ürün olan at kestanesi yüksek oranda B1, K, C, ve P vitaminleri içermektedir. Bu özelliği ile kan dolaşımına büyük bir etki göstermektedir.

Hint kestanesi olarak da bilinen at kestanesi özellikle cilt ile alakalı problemler, eklem ağrıları, kronik venöz yetmezlik ve hemoroid gibi tedavilerde kullanılmaktadır. Cilt ile alakalı problemlerde kullanılmasından dolayı cinsel organa sürülebilir olup olmadığı konusunda sorular gündeme gelmiştir. Tıbbi değeri oldukça fazla olan bu ürünü cinsel organ için kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

At Kestanesi Kremi Faydaları ve Kullanımı

At Kestanesi Kremi Faydaları ve Kullanımı
At Kestanesi Kremi Faydaları ve Kullanımı

At kestanesi veya Aesculus hippocastanum, Balkan Yarımadası’na özgü bir ağaçtır. At kestanesi tohumundan elde edilen ekstrakt, içerisindeki güçlü çözücüler sayesinde damar sağlığını iyileştirmek ve iltihaplanmayı azaltmak için yüzyıllardır alternatif tıpta yaygın olarak kullanılan popüler bir takviye üründür. At kestanesinin antienflamatuar ve antioksidan özellikleri, onu çeşitli koşullar için popüler bir doğal tedavi haline getirmektedir.

Ağacın meyveleri tatlı kestaneye benzer ancak acı bir tada sahiptir ve çiğ olarak kesinlikle tüketilmemelidir aksi halde baş ağrısı, mide bulantısı, sindirim sorunları vb. rahatsızlıklara yol açabilir. Bununla birlikte, insanlar geleneksel olarak çeşitli sağlık koşullarını tedavi etmek için bitkisel ilaç olarak at kestanesi özü kullanmışlardır.

At kestanesi özünün faydaları:

 • Kronik venöz yetmezliğin tedavisine yardımcı olabilir. Bu tıbbi durum, bacaklardaki damarlarda kan birikmesiyle tanımlanır.
 • İçerisindeki güçlü antioksidanlar sayesinde hastalıklarla mücadelede etkilidir.
 • Göğüs ağrısı, basur ve varis tedavisinde kullanılır.
 • Eklem ve kemiklerde ortaya çıkan romatizmal hastalıklar, kramp ve tutulma gibi sorunlarda etkili bir çözümdür.
 • Yaşlanmayı geciktirici cilt yenileme özelliğine sahip ürün, kozmetik sektöründe kullanılmaktadır.
 • Ciltteki ton eşitliğinin sağlanması ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı niteliktedir.
 • Kılcal damar çatlaması ve şiş damar gibi sorunlarda ek tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.
 • Yaraların iyileşmesi ve kapanmasında potansiyel olarak faydalı bir üründür.
 • Grip nezle gibi durumlarda bağışıklığı güçlendirici etkisinden faydalanmak mümkündür.

Çiğ olarak tüketimi uygun olmayan bu ürünü kurutarak toz olarak da kullanabilirsiniz. Dermo kozmetik mağazalarından rahatça bulabileceğiniz at kestanesi balsamı, at kestanesi kremi, at kestanesi yağı, at kestanesi jeli gibi birçok ürün mevcuttur. En yaygın olarak kullanılan at kestanesi yağı ve kremidir. Günde 2 defa masaj yoluyla sorunlu bölgeye nazik bir şekilde cilde uygulanması yeterli olacaktır. Düzenli kullanıldığında hem cildinizin hem de saçınızın genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

At Kestanesi Kremi Neye İyi Gelir?

At Kestanesi Kremi Neye İyi Gelir
At Kestanesi Kremi Neye İyi Gelir

At kestanesi kremi pek çok sayıda hastalığın tedavisinde fayda sağlamaktadır ve bunlar arasında temel olarak bunları sayabiliriz:

 • Vücutta biriken enfeksiyonların atılmasında,
 • Sivilce ve akne gibi cilt rahatsızlıkları tedavisinde,
 • Ateş ve ishalli hastalıklarda,
 • Kan dolaşım problemlerinde,
 • Adet dönemi ağrılarını hafifletmede,
 • Kronik yorgunluk ve strese bağlı kasılmalarda,
 • Bacaklardaki toplardamar hastalıklarında,
 • Bacaklardaki yorgunluk kaşıntı ve şişkinliklerde,
 • Saç dökülmesi ve kepeklenme sorunlarında,
 • Cilt sarkmalarını önlemede,
 • Rahim ve basur kanamaları tedavisinde kullanılır.

At Kestanesi Cinsellikte Kullanımı

At Kestanesi Cinsellikte Kullanımı
At Kestanesi Cinsellikte Kullanımı

At kestanesi kremi vücudun hemen hemen her bölgesinde kullanımına uygundur ancak göz altı ve çevresi, cinsel organlar gibi oldukça hassas bölgelerde kullanımı için öncelikle doktora danışmak gerekmektedir. Bilinen her hangi bir yan etkisi bulunmasa da at kestanesinin bilinçsizce kullanımı kişilerin hayatına olumsuz yönde etki edebileceğinin altını çizmek gerekir.

Krem içerisinde bulunan etken maddelere karşı bir alerjinizin olması durumunda ürünü kullanmayı durdurmalı ve doktora başvurmalısınız. Deneme amaçlı ürünü cildinizin küçük bir bölümüne sürerek test etmeniz faydalı olabilir. Yabani olarak yetişen en eski tıbbi ilaçlar arasında yer alan at kestanesi özünde mevcut bulunan zehirden arındırılmadığı takdirde ciddi bir risk unsuru olabilmektedir. Özellikle hamile ve emziren annelerin doktora danışmadan kullanması tavsiye edilmemektedir.

Yorum yapın