Ayı Yağının Cinselliğe Faydaları | Cinsel Organa Ayı Yağı Sürülür Mü?

Ayı yağının cinselliğe faydası var mı? Ayı yağı nelere iyi gelir? benzer soruların yanıtlarını bu içeriğimizde sizler için yer verdik. Cinsel dürtünüzü desteklemeye yardımcı bir şeyler arayışındaysanız ve ayı yağı hakkında merak ettikleriniz varsa, doğru yerdesiniz.

Ayı Yağı Nelere İyi Gelir?

Ayı Yağı Nelere İyi Gelir
Ayı Yağı Nelere İyi Gelir

Osmanlı zamanlarında kırık, çıkık, ve bilek burkulması gibi durumlarda merhem olarak kullanılıyordu. Bu yağ, topikal uygulanabildiği gibi içilerek de kullanımı mevcuttur. Ancak dinimizce içilerek kullanımı caiz değildir.

Ağı yağı ayrıca saç dökülmesi, saçkıran, sivilce, akne, sedef hastalığı, öksürük, hırıltı, bronşit, grip, yüz kırışıklığı tedavisinde de kullanılabilir.

Ayı Yağının Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Ayı Yağının Cinselliğe Faydaları Nelerdir
Ayı Yağının Cinselliğe Faydaları Nelerdir

Ayı yağı cinsel organa sürülür mü, bu yağın cinselliğe faydası olup olmadığı internette aratılmış. Ayı yağının cinselliğe faydası olarak, vücutta hormonal dengeleme sağladığını söyleyebiliriz. Cinsel organa sürülüp sürülmediği konusunda kesin bir bilgi yer almamaktadır.

Ayı Yağı Nerede Satılır?

Ayı Yağı Nerede Satılır
Ayı Yağı Nerede Satılır

Online alışveriş sitelerinde ve aktarlarda farklı fiyatlarda satışı mevcuttur. Ancak size tavsiyemiz, doktora danışmadan kullanmamanız.

Cinsel Organa Hangi Yağ Sürülür?

Cinsel Organa Hangi Yağlar Sürülür
Cinsel Organa Hangi Yağlar Sürülür

Uçucu yağlar, bitkilerin çiçeklerinden, köklerinden, yapraklarından, gövdelerinden ve meyvelerinden alınan yüksek konsantre özlerdir. Özler, erektil disfonksiyon ED’yi iyileştirmeye yardımcı olabilecek terapötik özellikler içerir. Cinsel organa hangi yağ sürülür? içeriğimiz için linke tıklayınız!

Tarçın

Tarçın, artan kan akışı ve gelişmiş dolaşım dahil olmak üzere çok sayıda sağlık yararı sunan güçlü bir baharattır.

Hayvan çalışmalarında, tarçının erektil işlevi iyileştirdiği bulunmuştur.  Ayrıca penisteki düz kas gevşemesine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Başka bir çalışma, tarçının testosteron seviyelerini, sperm sayısını ve sperm hareketliliğini artırabildiğini gösterdi.

Daha fazla testosteron ve penise gelişmiş kan akışı ile tarçın, cinsel aktivite için ereksiyonun korunmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, tarçının etkilerini daha fazla değerlendirmek için ek çalışmalara ihtiyaç vardır.

Adaçayı

Adaçayı esansiyel yağı, kan akışını uyarmak, hormonları dengelemek, ruh halini iyileştirmek ve sinir sistemini sakinleştirmek için kullanılır.

Hormonal dengesizlikler, zayıf dolaşım ve stres, erektil disfonksiyonun yaygın nedenleridir. Misk adaçayı yağı, engellemeleri azaltmaya ve cinsel aktivite için heyecan duyguları yaratmaya yardımcı olabilir.

Zencefil

Zencefil, sayısız sağlık yararı için yaygın olarak kullanılan güçlü bir antioksidandır.

Bir hayvan çalışması, günlük zencefil özü kullanımının, sadece 22 günlük takviyeden sonra sperm üretimini artırdığını buldu.

Başka bir çalışma, zencefil, muira puama, Paullinia cupana ve L-citrulline kombinasyonunun yaşa bağlı erektil disfonksiyonun başlangıcını geciktirmede veya tersine çevirmede etkili olduğunu bulmuştur. Ancak, bu bulguları doğrulamak için ek araştırmalara ihtiyaç vardır.

Lavanta

Lavanta popüler bir uçucu yağdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Uzun bir tıbbi kullanım geçmişine sahiptir, uykuyu iyileştirmekten ruh halini dengelemeye ve cinsel isteği artırmaya kadar her şeye yardımcı olur.

Bir çalışma, lavanta kokusunun balkabağı turtasıyla birleştiğinde penis kan akışını %40 oranında artırdığını buldu.

Lavanta ile aromaterapi, rahatlamanın, ruh halini iyileştirmenin ve kaygı ve depresyonu azaltmanın basit bir yoludur, bu da cinsel isteği artırmaya ve ereksiyonları artırmaya yardımcı olabilir.

Gül

Gül esansiyel yağı dolaşım sistemi için faydalıdır ve penise kan akışını arttırdığı bilinmektedir.

Bir çalışma, gül özünün, depresyonu olan erkek hastalarda ve SSRI’ları (akıl sağlığı bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan ilaçlar) kullanmanın bir sonucu olarak ED yaşayanlarda cinsel işlev bozukluğunu iyileştirdiğini buldu.

Gül yağı, çalışma katılımcılarında yalnızca cinsel işlevi iyileştirmekle kalmadı, aynı zamanda depresyonlarını da azalttı.

Gül esansiyel yağı, cinsel isteği artırabilen testosteron seviyelerini de artırabilir.

Ylang-Ylang

Ylang-ylang esansiyel yağı benlik saygısını geliştirmek, kaygıyı yatıştırmak ve esenlik duygusu sağlamak için kullanılır. Ayrıca, sağlıklı cinsel işlev ve cinsel arzuya müdahale edebilen depresyon, anksiyete, hipertansiyon ve stresi azalttığı da kanıtlanmıştır. Bu yağın nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız “Ylang Ylang Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?” içeriğinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Birçok erkek için, ED tedavisi bir deneme yanılma yaklaşımı gerektirir. ED’nize yardımcı olması için esansiyel yağları denemek istiyorsanız, sizin için en etkili ve uyarıcı kokuları bulana kadar farklı olanları deneyin.

Pek çok erkek ED hakkında konuşmayı utanç verici bulsa da, bunun yaygın bir durum olduğunu ve sağlık uzmanlarının bunu nasıl tedavi edeceğini bildiğini unutmamak önemlidir. ED’niz devam ederse ve evdeki ilaçlar yardımcı olmuyorsa, doktorunuzla konuşun. Cinsel sağlığınızı ve genel yaşam kalitenizi iyileştirmek için doğru tedaviyi bulana kadar ısrarcı olun.

Erektil disfonksiyon için uçucu yağları kullanmanın birkaç yolu vardır:

  • Birkaç damla uçucu yağı bir taşıyıcı yağa (örneğin zeytinyağı, avokado yağı) karıştırın ve sırtınıza ve karnınıza masaj yapın.
  • Birkaç damla esansiyel yağı suyla birleştirin ve yatağınıza püskürtün.
  • Kokuyu yaymak için yatak odasında bir difüzör kullanın.
  • Karnınıza ve sırtınızın alt kısmına masaj yapmak için sıcak/soğuk kompres kullanın.
  • Banyo suyunuza birkaç damla ekleyin.

Uçucu yağları yutmayın ve cilde uygulamadan önce daima bir taşıyıcı yağda seyreltin.

Kaynak;

Ayı Yağının Cinselliğe Faydası, Ayı Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Yorum yapın