Cinsel İsteksizlik İçin Şap Nasıl Kullanılır?

Cinsel isteksizlik, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen yaygın, yeterince tanınmayan bir sendromdur. Teşhis konduğunda, geleneksel tedavi biçimlerine nispeten dirençlidir. Cinsel isteksizlik, cinsel ilişkiye yol açabilecek herhangi bir dokunma veya iletişimden kaçınma ile cinsel aktiviteye katılma isteksizliği ile karakterizedir. Bu sendrom genellikle libido eksikliği, düşük cinsel dürtü, engellenmiş cinsel istek veya uyarılma bozukluğu olarak kendini gösterir. Bazı durumlarda da aşırı cinsel isteği azaltmak yani cinsel isteksizlik yaratmak için şap kullanılır.

Cinsellikte şap nasıl kullanıldığı ve ne işe yaradığı hakkında bilgi edinmek için içeriğimize göz atmanız yeterli olacaktır.

Şap Ne İşe Yarar? Cinsellik İçin Kullanılır Mı?

Şap Ne İşe Yarar Cinsellik İçin Kullanılır Mı
Şap Ne İşe Yarar Cinsellik İçin Kullanılır Mı

Şap, alümen cevherinden elde edilen hem saf hem de saf olmayan formlarda doğada bulunan bir mineraldir. Tatlımsı büzücü bir tada sahip renksiz, berrak, kokusuz, kristal kütle veya granül tozdur.

  • Dişeti kanaması,
  • diş eti iltihabı,
  • pirore,
  • bademcik iltihabı,
  • farenjit, basur, vajina iltihabı, beyazımsı (vajinadan beyazımsı veya sarımsı renkli akıntı),
  • bel soğukluğu,
  • böbrek ve mesane apsesi (irinle şişme),
  • böbrek ve mesane taşları için şap yararlı olabilir.

Ayrıca konjonktivit, kulak apsesi, kepek, yanıklar, meme hipertrofisi (boyutta artış), stomatit, demans (hafıza kaybı), astım ve kanama gibi rahatsızlıklarda da etkilidir. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen koşullar için şapın etkinliğini kanıtlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Cinsel davranışın hayatın normal, sağlıklı bir parçası olduğunu ve birçok insanın birden fazla cinsel partnerle aktif olmaktan veya birçok farklı cinsel deneyim aramaktan hoşlandığını belirtmek önemlidir.

Hiperseksüalite, bir birey için önemli bir sıkıntıya neden olduğunda veya onları kendilerine veya başka birine zarar verme riskiyle karşı karşıya bıraktığında sorunlu hale gelir. Bu sebeple, cinsel isteği azaltmak ve daha kontrollü hareket edebilmek için şap kullanılır.

Cinsel İsteği Azaltmak İçin Şap Nasıl Kullanılır?

Cinsel İsteği Azaltmak İçin Şap Nasıl Kullanılır
Cinsel İsteği Azaltmak İçin Şap Nasıl Kullanılır

Cinsel isteği azaltmak için şapı kullanmanın en kolay yolu yemeklerin içine katmaktır. Erkeklerde cinsel gücü azaltan şap kullanımı için de yine yemeklere eklenebilir.

Erkeklere Şap Yedirmek İşe Yarar Mı?

Erkeklere Şap Yedirmek İşe Yarar Mı
Erkeklere Şap Yedirmek İşe Yarar Mı

“Erkeklerde şap kullanımı kısırlığa yol açabilir” düşüncesi ortalıkta gezinse de kısırlığa neden olmadığı bilinmelidir. Ancak erkeklerin cinsel yaşamını olumsuz etkilediği konusunda bulgular söz konusu. Özellikle şapın içindeki madde damar büzüşmesine neden olur, bu da erkeklerde ereksiyon problemine neden olabilir.

Yatılı okullarda ve askerlikte erkeklerin yemeklerine şap konulduğu söylenmektedir. Her ne kadar doğru olup olmadığı belli olmasa da erkekleri endişelendiren bir konudur.

Şap Cinsel İsteği Azaltır Mı?

Şap Cinsel İsteği Azaltır Mı
Şap Cinsel İsteği Azaltır Mı

Şap kullanmak, cinsel isteği doğrudan azaltmaz. Fakat şapı kullandıktan sonra kişi psikolojik olarak yorgun, halsiz ve çökmüş hissedebilir. Bu sebeple, cinsel aktiviteye girilmek istense de performansı olmayacağından dolayı şap bu anlamda etkilidir.

Cinsel İsteği Azaltan Şap Nerede Satılır?

Cinsel İsteği Azaltan Şap Nerede Satılır
Cinsel İsteği Azaltan Şap Nerede Satılır

Cinsel istek , bir duygudur  ve cinsel nesnelere veya faaliyetlere ilgi veya cinsel nesneler arama veya cinsel faaliyetlerde bulunma dürtüsü ile karakterize edilen motivasyon durumudur. Bir kişiden diğerine önemli ölçüde değişen ve ayrıca koşullara bağlı olarak dalgalanan cinselliğin bir yönüdür.

Cinsel istek, hem iç hem de dış ipuçları tarafından tetiklenebilen ve açık cinsel davranışla sonuçlanabilen veya sonuçlanmayan öznel bir duygu durumudur. Arzu, hayal gücü ve cinsel fanteziler yoluyla veya çekici bulduğu bir kişiyi algılayarak uyandırılabilir. Arzu, kendiliğinden veya tepkisel, olumlu veya olumsuz olabilir ve bir spektrum boyunca yoğunluğu değişebilir.

Cinsel isteği azaltan şap aktarlarda satılmaktadır. Cinsel isteği azaltmak için şap kullanmayı düşünürseniz, şehrinizde size yakın olan aktarları ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın