Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi

Cinsel organda siğil, insan papilloma virüsü (HPV) enfeksiyonundan kaynaklanır. HPV, cilt yüzeylerinde siğillere neden olan bir virüs grubudur. Bazı HPV türleri ellerde ve ayaklarda siğillere neden olurken, diğerleri genital bölgede veya anüs çevresinde görünür siğillere neden olabilir. Cinsel olarak aktif kişilerin çoğunluğu genital siğil taşır.

 

 

Siğilleri Ne Yok Eder

 

Siğilleri Ne Yok Eder
Siğilleri Ne Yok Eder

 

  • Kırlangıç otunu siğilleri tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Günde 3 kere olmak üzere 2-3 hafta boyunca düzenli ve yavaş yavaş cildinize uygulayın.
  • Aynı sefa bitkisinin taze suyu siğilleri geçirmede etkilidir.
  • Siğillerin üzerine ezilmiş bir incir yaprağı koyarak siğillerden kurtulabilirsiniz.
  • Doğal antibiyotik özelliğine sahip olan sarımsağı lapa olarak siğil üzerine yerleştirmek, onu yok etmeyi sağlayacaktır.
  • Aloe vera jeli veya aloe vera suyu ile siğilleri tedavi edebilirsiniz.
  • Her derde deva elma sirkesni pamuğa döküp siğil üzerine sürebilirsiniz.
  • C vitamini tabletini az miktarda su ile karıştırıp macun haline getirin. Ardından, etkilenen bölge üzerine sürüp 20 dakika kadar bekletin. Siğillerden kurtulana kadar bu uygulamayı her gün tekrar edin.
  • Siğil tedavisinde turptan yararlanabilirsiniz. Aynı sarımsak lapası gibi turp lapası yapın ve cildinize uygulayın.
  • Siğilli bölge üzerine limon suyunu direkt uygulayabilirsiniz. Alternatif olarak, ince dilim limon kabuğunu ocakta ısıtıp üzerine tuz dökün ve etkilenen bölgenin üzerine yerleştirip bezle kapatın. 9 gün boyunca bu uygulamaya devam edin. Ancak her seferinde limonu değiştirin.

İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi

 

İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu siğil tedavisi için suda çözünür olan propolisi 1-2 damla sabah ve akşam olarak etkilenen bölgeye damlatılması gerekiyor. Ayrıca gün içerisinde de 15 damla propolis içilmelidir.

 

Siğil Bitkisel Tedavi Maranki

Siğil Bitkisel Tedavi Maranki
Siğil Bitkisel Tedavi Maranki

 

İçilebilir elma sirkesini yara bandın içindeki bez kısmına döküp siğilli bölgeyi bu bantla kapatın. Ahmet Maranki’nin önerdiği bu uygulamayı 9 gün boyunca tazeleyin.

 

Vajinada Siğil Neden Olur

 

Vajinada Siğil Neden Olur
Vajinada Siğil Neden Olur

 

Genital siğiller vajina, penis, anüs ve skrotum gibi bölgelerde şişliklere neden olan cinsel yolla bulaşan çok yaygın bir enfeksiyondur. Genital siğiller, insan papilloma virüsünden (HPV) kaynaklanır. HPV virüsünü vajinal, anal veya oral seks sırasında ten tene temas yoluyla kapabilirsiniz.

HPV’nin oral seks yoluyla ağza bulaşması da mümkündür, ancak nadirdir. Enfeksiyon, görünür bir siğil ile doğrudan temastan sonra veya virüsün bulunduğu genital cilt ile temastan sonra ortaya çıkabilir.

Siğiller, HPV’li bir kişiyle cinsel ilişkiden sonraki birkaç hafta içinde ortaya çıkabilir veya ortaya çıkması aylar alabilir veya hiç görünmeyebilir. Bu, virüsü ne zaman veya kimden kaptığınızı bilmeyi zorlaştırabilir.

 

Vajinada Siğil Nasıl Geçer

 

Vajinada Siğil Nasıl Geçer
Vajinada Siğil Nasıl Geçer

 

Cinsel organda siğil tedavisi için doktorunuz gerekli gördüğü tedavi yöntemini size sunacaktır. Dondurulma, krem veya ilaç tedavisi gibi seçenekler mevcuttur. Bunun yanı sıra, evde bitkisel tedavi yöntemleri de denenebilir.

 

Vajinada Siğil Nasıl Önlenir

 

Prezervatifler genital siğillerin yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir, ancak enfeksiyonun anüsün diğer bölümleriyle veya prezervatifin kapsamadığı cinsel organlarla temas etmesini engellemez. Ayrıca seks oyuncaklarını paylaşmaktan kaçının.

Görünür siğillerin gelişmesini engelleyen en önemli şey, bağışıklık sisteminizin virüse verdiği tepkidir. Bağışıklık sistemi virüsün hızla çoğalmasını engelliyorsa, genellikle görünür siğil olmaz. Sigarayı bırakmak ya da içtiğiniz miktarı azaltmak ve sağlıklı ve dengeli bir yaşam tarzı benimsemek, bağışıklık sisteminizin virüsle etkili bir şekilde savaşmasını desteklemeye yardımcı olabilir.

 

Rahimde Siğil Belirtileri Nelerdir

 

Rahimde Siğil Belirtileri Nelerdir
Rahimde Siğil Belirtileri Nelerdir

 

HPV’ye yakalanan çoğu insan herhangi bir görünür semptom geliştirmeyecektir. Genital siğiller ortaya çıkarsa, enfeksiyona ilk bulaştıktan sonra bazen önemli bir süre (haftalar hatta aylar) olabilir.

Genital siğiller genellikle kümeler halinde oluşur, ancak tek bir siğil de görünebilir. Normalde vücudun dışında genital veya anal bölgede, tipik olarak vajina, labia majora, penil şaft veya skrotumda oluşurlar. Ayrıca dahili olarak anüsün içinde, vajinada, üretranın açıklığında veya servikste daha az yaygın olarak görünebilirler.

Genital siğiller genellikle kabaca iki ila üç santimetre çapında küçük yumrular şeklini alır ve bazen karnabaharları andıran olarak tanımlanır. Tipik olarak ağrıya ve minimal rahatsızlığa neden olmazlar.

Görünüşleri kırmızı veya ten rengindedir ve yumuşak veya dokunması zor olabilir. Çizilirse veya aşırı rahatsız edilirse siğil kanayabilir.

 

Siğil Tedavi Edilmezse Ne Olur

 

Siğil çoğu zaman kendi kendine geçer. Ancak bulaşıcı olduklarından cinsel yolla veya temasla başka birine geçebilir. Böylece, daha fazla yayılmasını sağlamış olursunuz. Üstelik genital siğiller tedavi edilmezse, başka ciddi problemlere yol açabilir. Bunun önüne geçmek için tedavi edilmesi önemlidir.

Yorum yapın