Çörek Otu Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Çörek otu yağı takviyesinin, libidoyu ve cinsel isteği artırabilen hormon dengesini desteklediği gösterilmiştir. Ancak bu yağın faydasından yararlanmak için doğru kullanımı nasıldır? Cinsel işlev bozuklukları için cinsel organa direkt uygulamak doğru mudur? İşte tüm bu soruların yanıtlarını bu içeriğimizde size detaylı olarak açıkladık. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Çörek Otu Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır
Çörek Otu Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır

Günlük diyetinize çörek otu yağı eklemek ister misiniz? Soğuk preslenmiş ve organik olanı arayın. Ek olarak ağızdan her gün 1 çay kaşığı çörek otu alabilir veya salata soslarında veya smoothie’lerde kullanabilirsiniz (terapötik gücünü azalttığı için onunla yemek yapmak istemezsiniz).

Çörek Otu Yağı Cinsel Gücü Artırır Mı?

Çörek Otu Yağı Cinsel Gücü Artırır Mı
Çörek Otu Yağı Cinsel Gücü Artırır Mı

Çörek otu yağının cinsel gücü artırdığı bilinmektedir. Ayrıca sperm sayısını çoğaltır, gebe kalma olasılığını artırır, kısırlık tedavisinde uzmanlar tarafından önerilen bir yağdır. Bu mucizevi yağı, önerilen şekilde cinsel problemleriniz için kullanabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Faydaları

Çörek Otu Yağı Faydaları
Çörek Otu Yağı Faydaları

Çörek otu yağı, alerjiler, boğaz ağrısı, sindirim sorunları, deri döküntüleri, kanser ve diğer birçok hastalık gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için yüzyıllardır Ayurveda’da olduğu kadar geleneksel Doğu tıbbı uygulamasında da temel bir madde olmuştur. İşte çörek otu yağı genel sağlık yararları…

Saç Uzatır

Saça uygulandığında saç tellerine bakım, yumuşaklık, parlaklık ve güç verir. Tarihsel olarak birçok kültürde saç büyümesini desteklemek için kullanılmıştır – sadece saç derisine sürün ve etkili olması için bir saat kadar bekletin. Veya pul pul dökülmeyi azaltmaya yardımcı olabilecek bir taşıyıcı yağ ile seyreltebilir (veya şampuanlara ekleyebilirsiniz).

Başka bir araştırma, çörek otu yağının saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu – araştırmaya katılanlar saç dökülmesinde %76’lık bir azalma buldu.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Çörek otu tohumunda aktif bir iyileştirici bileşen olan Nigellone semohiprepinon, bağışıklığı güçlendirici özellikleriyle bilinir ve aynı zamanda bir bronşiyodilatördür (akciğer hava yollarını rahatlatabilir ve genişletebilir). Çörek otu tohumu, histaminlerin kan dolaşımına salınmasını da azaltabilir, bu da onu alerjik tepkileri hafifletmek için doğal bir yardımcı yapar.

Akne ve Yara İzlerini Giderir

Bir çalışma, %10 çörek otu yağı içeren bir losyonun iki ay sonra akneyi önemli ölçüde ve olumlu yönde etkilediğini buldu. Başka bir deneyde, çörek otu yağının, topikal olarak uygulandığında yara iyileşmesini hızlandırdığı tespit edildiğinden, akne izlerini azaltmaya yardımcı olabileceği de bulundu.

Ek olarak, 2015 tarihli bir incelemeye göre yağ, cilt hidrasyonunu ve nemini artırabildiği ortaya çıkmıştır. Görünüşe göre güzellik zulanızda olmasını istediğiniz bir yağ varsa, çörek otu yağını vazgeçilmeziniz yapmak isteyebilirsiniz.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Nigella sativa’nın geleneksel olarak obeziteyi tedavi ettiğine inanılmasa da, kilo dengesini sağlamaya yardımcı olan insülin ve hormon seviyelerini düzenleyerek diyabet hastalarına yardımcı olduğu gibi insanların kilo vermesine yardımcı olan harika bir anti-inflamatuar ajandır.

Cinsel Dürtüyü Artırır

Antik çağda cinsel dürtüyü artırmak ve cinsel bozuklukları tedavi etmek için kullanılıyordu ve bu iddia modern çağda libido ve sperm sayısını artırma yeteneğini gösteren çok sayıda çalışmayla desteklendi. Ayrıca 2018 yılında yapılan bir çalışmada erektil disfonksiyon için doğal bir yardımcı olduğu gösterilmiştir; ancak, bu deney bir hayvan çalışmasıydı, bu yüzden daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

Enfeksiyonlara İyi Gelir

Daha da önemlisi, birçok bakteri türü antibiyotiğe dirençli hale geldikçe, çörek otu tohumunun tehlikeli bakterilerin büyümesini engellediği bulunmuştur. 144 bakteri türü üzerinde yapılan bir çalışmada, çörek otu tohumunun 97 türü inhibe ettiği ve geleneksel farmasötik antibiyotiklerden çok daha iyi performans gösterdiği bulundu.

Yorum yapın