Emla Krem Cinsel İlişkide Kullanılır Mı | Emla Krem Erkeklerde Ne İşe Yarar

Emla krem, cilt üzerine uygulanabilen lokal anestezik bir kremdir. Sürüldüğü bölgeyi uyuşturarak herhangi bir ağrı ve acı hissetmeden özellikle ağda veya epilasyon gibi tüy alma işlemleri öncesi kullanılır. Bunun yanında, emla kremin cinsel ilişki için de kullanımı vardır.

 

Emla Krem Cinsel İlişki İçin Kullanılır Mı?

Emla Krem Cinsel İlişki İçin Kullanılır Mı
Emla Krem Cinsel İlişki İçin Kullanılır Mı

 

Emla krem cinsel ilişki için de kullanılabilir. Cinsel ilişki esnasında ağrı ve acıyı azaltmak ve erkeklerde erken boşalmayı önleyerek uzun seks deneyimi yaşatmaya yardımcı olur. Tavsiye edilen miktarda ve doğru kullanımla cinsel ilişki kaliteli hale getirilebilir.

Emla kremin kadınlarda kullanımı, G çevresine ve içerisine önerilen dozda sürülüp belli bir süre beklenir. Sürülen bölge uyuştuktan sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Böylelikle, cinsel ilişki esnasında ağrı ve acı hissetmeden konforlu bir seks deneyimi yaşatır. Aynı zamanda, ilk gece korkusu olan kadınlar için de büyük fayda sağlar.

Erkeklerde geciktirici etkisine sahip olduğu için erkekler tarafından da kullanımı fazladır. Cinsel ilişkiye girmeden 1 ya da 2 saat öncesinde penis ucuna kremi sürüp bir süre beklenmelidir. Bu kremi sürdükten sonra erken boşalmayı önlemiş olursunuz.

 

Emla Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emla Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Emla Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Emla kremi kullanmadan önce aşağıdaki durumlara dikkat etmeniz tavsiye edilir.

  • Bu kremin içerisindeki yardımcı veya etken maddesine ya da lidokain, prilokaine karşı bir alerjiniz varsa, bu kremi kullanmayın.
  • Prematür yenidoğan bebekler üzerinde bu kremin kullanılmaması tavsiye edilir.
  • Bacak ülseri dışında, döküntülü cilt, açık yara ve kesikler üzerinde kullanmayın.
  • Göze temas etmekten kaçının. Gözle temas edildiği durumda, direkt ılık su veya sodyum klorür çözeltisi ile göz yıkanmalıdır.
  • Kulak zarı hasarında emla krem kullanılmaz.
  • Doğuştan veya sebebi bilinmeyen methemoglobinemi veya Glukoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği gibi metabolik bir probleme sahipseniz, bu kremi kullanmadan önce doktoru bilgilendirin.
  • Deri içine yapılan aşı uygulamalarından önce bu krem sürüldüyse, aşı sonucunun takip edildiği süre sonrasında doktora bilgi veriniz.
  • Sizde ya da çocuğunuzda atopik dermatit rahatsızlığı varsa, emla kremi 30 dakika arayla sürmeniz gerekir.

Emla Vajinaya Sürülür Mü

Emla Vajinaya Sürülür Mü
Emla Vajinaya Sürülür Mü

Emla krem, ağrılı cinsel ilişkiyi hafifletmek ve ilk gece korkusunu yenmek için kullanılabilir. Bu krem, kadınların G çevresine ve içerisine uygulanır. Ancak bazı kişilerin vajinal mukozasında ödem, yanma veya alerjik etkiler gibi yan etkilere yol açabilir.

 

Emla Krem Erkeklerde Ne İşe Yarar?

Emla Krem Erkeklerde Ne İşe Yarar
Emla Krem Erkeklerde Ne İşe Yarar

 

Emla kremi erkekler de geciktirici etkisinden yararlanmak için kullanır. Ayrıca küçük erkek çocuklarda sünnet yapılmadan önce sürülerek bölgenin uyuşmasını sağlanır ve herhangi bir acı ve sızı hissetmeden sünnet edilir. Bunun yanında, kol veya kaş gibi bölgelerdeki tüyleri almadan önce sürülebilir.

 

Emla Krem Kaç Dakikada Uyuşturur?

Emla Krem Kaç Dakikada Uyuşturur
Emla Krem Kaç Dakikada Uyuşturur

 

Lokal anestezik etkisine sahip olan Emla krem, epilasyon, lazer, piercing ve dövme gibi işlemlerden yaklaşık 1-2 saat öncesinde uygulanır. Ortalama 1-2 saat içerisinde sürülen bölgeyi uyuşturur. Böylelikle, bu işlemlerin ağrı ve acı hissetmeden yapılması sağlanır.

 

Emla Krem Geciktirici Yorumları

Emla Krem Geciktirici Yorumları
Emla Krem Geciktirici Yorumları

 

Emla kremi kullanan erkekler, erken boşalmayı önlediği ve geciktirici etkisinin etkili olduğundan bahsettiler. Ancak sürülen bölgeyi uyuşturduğu için cinsel ilişki sırasında, zevk almadıklarını eklediler. Orgazm olana kadar ön sevişmeyi uzun tutmak gerektiğini belirttiler.

 

Emla Krem Geciktirici Fiyat

Emla Krem Geciktirici Fiyat
Emla Krem Geciktirici Fiyat

 

Bu krem SGK tarafından karşılanmadığı için ücretli ve reçeteli olarak eczanelerden satın alınabilir. 2022 emla krem fiyatı 203,90 TL‘dir. (13 Mart 2022)

 

Kaynak;

Emla Krem Cinsel İlişkide Kullanılır Mı

“Emla Krem Cinsel İlişkide Kullanılır Mı | Emla Krem Erkeklerde Ne İşe Yarar” üzerine 3 yorum

Yorum yapın