Kaç Cinsel İlişkide Hamile Kalınır

Kaç cinsel ilişkide hamile kalınır? İlk denemede hamile kalınır mı? 2 kez ilişkide hamile kalınır mı? Hamile kalmak için her gün ilişkiye girmek gerekir mi? En çok hangi zaman hamile kalınır? Cinsel ilişkiye girdikten sonra kaç gün sonra hamile kalınır? gibi soruların yanıtlarına bu içeriğimizde yer verdik.

 

İlk Denemede Hamile Kalınır Mı

 

İlk Denemede Hamile Kalınır Mı
İlk Denemede Hamile Kalınır Mı

 

Bazı insanlar ilk denemede hamile kalır, ancak bu her zaman böyle değildir. Hamile kalmak bir yıl veya daha uzun sürebilir. Bir kadın, özellikle yumurtlama döngüsünü takip ederek ve sağlıklı bir kilo ve yaşam tarzını koruyarak hamilelik şansını artırabilir.

Ayrıca birçok kadın doğum kontrolü olmadan sadece bir kez cinsel ilişkiye girerek hamile kalır. Arada bir de olsa doğum kontrolü olmaksızın cinsel ilişkiye devam eden kadınların en az %85’i bir yıl içinde hamile kalacaktır.

 

2 Kez İlişkide Hamile Kalınır Mı

 

2 Kez İlişkide Hamile Kalınır Mı
2 Kez İlişkide Hamile Kalınır Mı

 

Bir bebek sahibi olmaya karar verdiğinizde, bunun bir an önce gerçekleşmesini ummak doğaldır. Muhtemelen çok kolay hamile kalan birini tanıyorsunuz ve siz de öyle yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Hemen hamile kalabilirsiniz, ancak bazen olmayabilir.

Gebe kalmak için daha az seks yapmanız gerektiğini düşünmek bir efsanedir. Tüm kanıtlar, ne kadar çok seks yaparsanız, günde birkaç kez seks yapıyor olsanız bile hamile kalma şansınızın o kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Aslında, seks yapmak çoğu zaman erkeğin menisindeki spermin olabildiğince sağlıklı olmasını sağlar. Saklamak hareketliliğini azaltabilir, bu nedenle yumurtlayana kadar cinsel ilişkiyi ertelemeye kalkışmayın ve art arda yedi günden fazla uzak durmayın.

Her ejakülattaki sperm yoğunluğunun sık orgazmlarla azaldığı doğru olsa da, gerçekten önemli olan tek şey, yumurtlama sırasında kadının fallop tüplerinde bir miktar sperm olmasıdır.

Bu, hamile kalmaya çalışırken her gün seks yapmanız veya yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Haftada iki veya üç kez iyidir.

 

Hamile Kalmak İçin Her Gün İlişkiye Girmek Gerekir Mi

 

Çok sık seks yapmak da potansiyel sorunlara neden olabilir. Yalnızca üreme amaçlıysa, günde birkaç kez veya hatta her gün seks yapmak ‘tükenmişliğe’ neden olabilir ve çift, seksi yumurtlama öncesi bir angaryadan biraz daha fazlası olarak görmeye başlayabilir. Ve en doğurgan olduğunuzda, eşlerden biri veya her ikisi seks yapmakla ilgilenmeyebilir ve bu da kaçırılmış bir fırsatla sonuçlanabilir.

Gebe kalmak için ne zaman seks yapacağınızı merak ediyorsanız, sabah veya erkek iyi bir gece uykusu çektikten sonra olabilir. Erkekler uyurken, vücudu gün içinde kaybettiği spermleri yeniler.

 

En Çok Hangi Zaman Hamile Kalınır

 

En Çok Hangi Zaman Hamile Kalınır
En Çok Hangi Zaman Hamile Kalınır

 

Hamile kalmak için en iyi zaman bir kadının “doğurganlık dönemi”dir. Yumurtlama, yumurtalıklar, fallop tüpünden aşağı doğru ilerleyen ve 12-24 saat hayatta kalan bir yumurtayı serbest bıraktığında oluşur.

Yumurta spermle döllendiği takdirde hamile kalmak mümkündür; şans, yumurtlamadan sonraki 24 saat içinde ve bir gün öncesinden en yüksektir.

Ancak sperm üreme sisteminde üç ila beş gün yaşayabildiği için, yumurtlamadan önceki beş gün içinde cinsel ilişkiye girerek hamile kalmak da mümkündür. Başka bir deyişle, beş günlük sperm, yeni salınan bir yumurtayı hala dölleyebilir.

 

Cinsel İlişkiye Girdikten Sonra Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır

 

Cinsel İlişkiye Girdikten Sonra Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır
Cinsel İlişkiye Girdikten Sonra Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır

 

Bu biraz farklı bir soru ama birçok insanın merak ettiği bir soru. İlk olarak, yumurtanın döllenmesinin hamilelik olmadığını unutmayın. Tüp bebek tedavisi görmüş ve embriyo transferinde “yapışmayan” herhangi bir çift bunu size söyleyebilir. Hamileliğin gerçekleşmesi için bir embriyonun kendisini endometriyal astara yerleştirmesi gerekir.

İkincisi, sperm dişi üreme sisteminde beş güne kadar hayatta kalabilir. Bu, Pazartesi günü saat 22’de cinsel ilişkiye girerseniz, ancak Perşembe günü sabah 7’ye kadar yumurtlama olmazsa, yumurtanın döllenmesi daha az olası olsa da yine de gerçekleşebilir.

Ancak, Cuma günü seks yaptıysanız ve Cuma yumurtlama gününüz ise, döllenme 12 saate kadar olabilir. 12 saat sonra yumurtanın döllenmesi olası değildir. (Yumurtlamadan önceki gün seks yaparsanız hamile kalma olasılığınız yüksektir.)

Döllenmenin ne zaman gerçekleştiğinden bağımsız olarak, rahim yumurtlamadan 7 ila 10 gün sonra embriyo implantasyonu için hazırlanır.

Spermin ne kadar süre hayatta kaldığı ve döllenme ve implantasyon için geçen süre dikkate alındığında, cinsel ilişkiden yedi gün sonra veya 15 gün kadar uzun süre hamile kalabilirsiniz.

Bazen kadınlar korunmasız cinsel ilişkiye girdikten sonraki gün hamilelik belirtileri yaşayıp yaşamadıklarını merak edebilirler. “Hamile hissedebilirler “, ancak bu duygular olası herhangi bir döllenme veya hamilelikle ilgili değildir.

İmplantasyon gerçekleşene kadar gerçek hamilelik belirtileri veya semptomlarınız olmayacaktır.

Yorum yapın