Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler

Kadınlarda cinsel isteği artıran yiyecekler mi arıyorsunuz? Eğer öyleyse, doğru yerdesiniz.

Cinsel yaşamınızı iyileştirmek söz konusu olduğunda, çeşitli cinsel sağlık stratejileri kullanmak mantıklıdır. Ne kadar çok uygularsanız, sonuçlarınız o kadar iyi olur.

Seks isteğinizi artırmak, erken boşalmayı çözmeyi ummak veya sadece yatak odasında daha fazla dayanıklılığa ihtiyacınız olsun, libidoyu artıran yiyeceklere dikkat etmek yardımcı olabilir.

 

Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler ve İçecekler

Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler ve İçecekler
Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler ve İçecekler

 

Doğru gıdaları tüketmek, optimal bir dolaşım sistemi ile sonuçlanır. Kalp sağlığı da sağlıklı bir diyetle iyileşebilir ve bu da daha fazla cinsel dayanıklılığa yol açar.

Bunun yanında cinsel ilişki öncesi beyinde başlar. Sağlıklı bir diyet, daha net düşünmenizi sağlar ve beyin sağlığını destekler. Ayrıca, tatmin edici bir cinsel yaşamı engelleyebilecek depresyon veya anksiyete gibi potansiyel zihinsel sağlık sorunlarını daha iyi yönetmenize yardımcı olur.

Özellikle libidonuz söz konusu olduğunda menüde ne olduğu çok önemlidir. Ancak tüm yiyecekler eşit değerde değildir.

 

1.Bitter Çikolata

Aşk hayatını iyileştirmek isteyen çoğu insan, bitter çikolatanın doğal bir libido güçlendirici olduğunu duyunca mutlu olur. Beyindeki hem serotonin hem de dopamin seviyelerinin artmasına yardımcı olur. Bunlar ‘iyi hissettiren’ nörotransmitterlerinizdir.

Flavanoller olarak bilinen kakaoda bulunan bir antioksidan da kan akışını artırmaya ve kan damarlarını gevşetmeye yardımcı olur. Bu, doğru zamanda tüm doğru yerlere bol miktarda kan akışı sağlar!

 

2. Yeşil Çay

Yeşil Çay
Yeşil Çay

 

İster sıcak ister soğuk tercih edin, yeşil çay seks hayatınıza çok arzu ettiğiniz bir ısı getirebilir. Kateşinler yeşil çayda bolca bulunan bileşiklerdir. Kan akışına yardımcı olurlar ve göbek yağını azaltırlar.

Kateşinlerin kan akışınızı iyileştirmesinin iki özel yolu vardır. İlk olarak, kan damarlarını alevlendirdiği ve zarar verdiği bilinen serbest radikalleri ortadan kaldırırlar.

İkincisi, kateşinler kan damarı hücrelerinin nitrik oksit bırakmasına yardımcı olarak kan damarı boyutunu artırır ve kan akışını iyileştirir.

 

3. Yağlı Balık Türleri

Uygun şekilde hazırlanmış tüm balık türleri size bazı önemli beslenme yararları sağlarken, belirli türler özellikle libidoyu iyileştirmek için yararlıdır. Sardalya, somon veya ton balığı gibi yağlı balıklar, omega-3 yağ asitleri ile açısından zengindir. Bu asitler beyindeki dopamini arttırır ve kalp sağlığını ve kan akışını destekler.

Ayrıca B6 vitamini ve protein açısından zengin balık tüketmek daha sağlıklı kan üretimine yol açar. Çok az yiyecek bu kadar düşük kalorili bir seviyede çok fazla protein sunar. Bu, seks sırasında daha iyi performans gösteren daha ince bir vücut anlamına gelir.

 

4. Kabak Çekirdeği

Libidoyu artırmak için en iyi yiyeceklerden biri kabak çekirdeğidir. Çinko, demir, lif, protein ve potasyum açısından zengindir. Çinkonun göz sağlığınızı, bağışıklık fonksiyonunuzu ve yaraları iyileştirme yeteneğinin yanı sıra, bu mineralin yüksek konsantrasyonu özellikle erkekler için iyidir.

Erkeklerde libidoyu artıran yiyecekler arıyorsanız, kabak çekirdeği tam da bunu yapar. Öte yandan çinko eksikliği, düşük testosteron seviyelerine neden olabilir.

 

5. Avokado

Avokadonun çok yönlülüğü onu mutfakların favorisi yapar. Ayrıca, sağlıklı tırnaklar ve cilt için önemli bir E vitamini kaynağıdır.

Avokado, B6 vitamini, potasyum ve tekli doymamış yağlar açısından zengindir. Bunlar, her ikisi de harika bir cinsel yaşam için bir gereklilik olan iyi dolaşımı ve sağlıklı bir kalbi teşvik etmeye yardımcı olur.

Avokadonun doğal faydaları, arter hasarını da önlemeye yardımcı olur. Erektil disfonksiyon, kalp hastalığı olan erkeklerde iki kat daha fazladır.

 

6. Nar

Araştırmalara göre, günlük nar suyu tüketimi kadınlarda ve erkeklerde testosteron seviyelerini önemli ölçüde artırdığı görülmüştür.

Potansiyel olarak artan testosteron seviyelerinin yanı sıra, nar tüketilmesi kan akışını artırmaya yardımcı olur, böylece libidonuzu iyileştirir.

Erkek libidosunu artıran yiyecekler veya kadın libidosunu artıran yiyecekler arıyorsanız, narı beslenme listenize ekleyebilirsiniz.

 

7. Karpuz

Karpuzda bulunan B5 vitamini, stres yönetimi için hayati önem taşır. Bu iyi bir şey çünkü yüksek stres seviyeleri hem erkek hem de kadın libidosunun düşmesine neden olabilir.

Ve bir kez daha düşük stres seviyeleri nedeniyle seks havasına girdiğinizde, vücudunuz orgazmdan sonra kortizolden kurtulacaktır. Bu, stres seviyelerini daha da azaltmaya yardımcı olur.

Karpuz, libidoyu artıran en iyi meyvelerden biri olarak kabul edilebilir, ayrıca cinsel dayanıklılık ve enerji üretimine yardımcı olan diğer B vitaminlerini de sağlar. Ve karpuz bir vazodilatör olduğundan (kan damarlarını genişletmeye yardımcı olur), doğal bir Viagra gibi çalışır.

 

8. Dana Eti

Dana eti içinde bulunan doymuş yağlar, önemli seks hormonu yapı taşlarıdır. Bu, kadınlarda ve erkeklerde libidoyu artırmak için hayati önem taşıyan testosteron içerir.

Dana eti ayrıca doğurganlık ve artan cinsel dürtü açısından önemli olan bol miktarda çinko içerir. Ayrıca enerji üretimine ve kan akışını iyileştirmeye yardımcı olan demir açısından zengindir.

 

9. Sarımsak

Kan akışına yardımcı olabilecek yüksek allisin seviyelerine sahiptir. Bu artan kan akışı, erektil disfonksiyonla mücadele eden erkeklere de yardımcı olabilir.

 

10. Ginkgo Biloba

Ginkgo biloba, antidepresanların neden olduğu cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde faydalı olarak kabul edilir.

 

11. Ginseng

İyileştirilmiş bir libido için başka bir değerli bitki ginseng’dir. Bilim adamları henüz ginsengin tüm faydalarını keşfetmemiş olsalar da yakın zamanda yapılan bir araştırma, bu bitkinin cinsel işlev bozukluğunu tedavi etmede faydalı olduğunu buldu.

 

12. Tribulus Karaağaç

Tribulus Karaağaç
Tribulus Karaağaç

 

Tribulus karaağaç, kadın cinsel ilgi/uyarılma bozukluğunu iyileştirmede etkili bir bitkidir.

 

13. Kırmızı Şarap

Bir afrodizyak olarak kabul edilen kırmızı şarap, kalp hastalığı gibi hastalık risklerini azaltmada faydalı olarak lanse edilmiştir. Ayrıca kırmızı şarap tüketerek cinsel işlev de iyileştirilebilir.

Ancak çok fazla kırmızı şarap içmenin libidonuz üzerinde ters etki yapabileceğini unutmayın. Hem sağlıkta hem de artan cinsel dürtüde, ılımlılık anahtardır.

Yorum yapın