Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Çözümleri

Cinsel isteği olmayan kadın ne yapmalı? Kadınlarda cinsel isteksizlik hangi vitamin eksikliğinden olur? Kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl geçer? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için verdik.

Kadınların %33’ünde cinsel isteksizlik görülebilir. Genellikle kültürel ve dini değerler, gebelik korkusu, partnerin ereksiyon problemi ve erken boşalma durumu, menopoz, vajinal kuruluk, vajinal enfeksiyonlar, stres gibi durumlardan ötürü cinsel isteksizlik olabilir.

 

Cinsel İsteği Olmayan Kadın Ne Yapmalı

 

Cinsel İsteği Olmayan Kadın Ne Yapmalı
Cinsel İsteği Olmayan Kadın Ne Yapmalı

 

Cinsel isteği olmayan kadınlar için altın tavsiyelerde bulunduk. Aşağıdaki maddelere harfi harfine uyduğunuz takdirde, cinsel isteksizlik sizin için mazide kalacak.

  • Stresten kaçının. Stres, cinsel isteği azalttığı için mümkün olduğunca stresinizi azaltın.
  • Şekerli besinler libidoyu düşüreceği için şekerli besinlerden uzak durun. Ayrıca trans yağ içeren ve işlenmiş ürünleri de tüketmeyin.
  • Afrodizyak içerikli gıdaları beslenme listenize ekleyin. Özellikle muz, avokado ve inciri bolca tüketin.
  • Çikolata, cinsel isteği artırmaya yardımcı bir besindir. Cinsel isteğinizin artması için çikolata tüketin.
  • Çinko içeren besinler de beslenme listenizde yer alsın. Genellikle tavuk, çavdar, kuruyemiş, peynir ve yulaf gibi besinlerde çinko bulunuyor.
  • Egzersizi düzenli olarak yapmaya çalışın. Hatta özellikle pelvik taban egzersizleri ile cinsel isteğinizi uyandırabilirsiniz.
  • Psikolojik sebeplerden dolayı cinsel isteksizlik varsa, bu sorunlarınızı çözmeye çalışın. Kendi başınıza üstesinden gelemeyeceğiniz sorunlar ise, bir uzmandan yardım alın.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur

 

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur
Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur

 

Uzmanlara göre, kadınlarda cinsel isteksizlik, psikolojik sebeplerden meydana gelmesinin yanında, vitamin eksikliğinden de kaynaklı oluşabilir. Özellikle demir eksikliği, D ve B12 vitamini kadınlarda cinsel isteksizlik yaratabilir.

Bundan dolayı, genel olarak kan değerlerinize baktırın ve eğer bu vitaminleriniz vücudunuzda eksikse, doktor kontrolünde gerekli takviyeleri almanız tavsiye edilir.

 

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Geçer

 

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Geçer
Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Geçer

 

Kadınlardaki cinsel isteksizlik hasta, doktor ve eğitimli terapistler arasında geçen bir tedavi ile çözülür. Bu tedavide önce hastaya jinekolojik bir muayene yapılır. Bu muayenede, kadının genital organından kaynaklı hastalıktan sebep bir cinsel isteksizlik oluşmuşsa tedavi edilir.

Eğer sorun fiziksel nedenlerden dolayı ise, hasta ilgili branş hekimine yönlendirilir. Ya da psikolojik sebeplerden kaynaklı ise, cinsel terapistlerle terapiye başlanır ve sorun çözülür.

Yorum yapın