Karanfil Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Karanfil vücuttaki testosteron seviyesini artırmaya yardımcı olur. Böylece kişi arzu edilen ereksiyona ve cinsel zevke kavuşabilir. Erkeklerde libidoyu yükseltir. Karanfil yağının da cinsel gücü artırdığı ve geciktirici etkisinin olduğu bilinmektedir. Peki, karanfil yağı cinsel organa sürülür mü?

Karanfil Yağının Cinsel Faydaları

Karanfil Yağının Cinsel Faydaları
Karanfil Yağının Cinsel Faydaları
  • Erken boşalmayı önler.
  • Geciktirici etkisine sahiptir.
  • Cinsel gücü artırır.
  • Genital bölgede kan akışını hızlandırır.

Karanfil Yağı Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

Karanfil Yağı Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır
Karanfil Yağı Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır

Genel cinsel sağlığı iyileştirmek için karanfil kullanımı oldukça popülerdir. Karanfil yağının da cinsel gücü artırdığı, geciktirici etkisine sahip olduğu bilinmektedir. Ancak bunu öğrenen erektil disfonksiyon problemi yaşayan erkeklerin direkt penis ucuna uygulamaması gerekir. Peki, karanfil yağı cinsellikte nasıl kullanılır? Uyuşturucu etkisine sahip olan bu yağı başka yağlarla karıştırarak kullanmak doğrusudur.

Karanfilin Erkeklere Faydaları

Karanfilin Erkeklere Faydaları
Karanfilin Erkeklere Faydaları

Karanfilin erkekler için cinsel açıdan pek çok faydası vardır, çünkü karanfil erkeklerin cinsel sağlığı için aşağıdaki endişelere yardımcı olur:

1- Seks Hormonu Üretimini Artırır

Karanfil, testosteron ve prolaktin üretimini artırmaya yardımcı olan manganez içerdiğinden seks hormonu sentezi için oldukça avantajlı olduğu düşünülmektedir.

2- Genel Olarak Cinsel Sağlığı İyileştirir

Karanfil cinsel dürtüleri artırır ve erkeklerin genel cinsel sağlığını iyileştirir. Birçok araştırmacı bunu defalarca kanıtladı. Karanfilin potansiyel avantajları Ayurveda ve Unani tıbbı tarafından da kabul edilmektedir. Uzun yıllardır erkeklerde cinsel anormallikleri tedavi etmek için kullanılmıştır.

3- Erektil Disfonksiyona İyi Gelir

Karanfil, vücuttaki testosteron seviyelerini artırmaya yardımcı olur. Sonuç olarak, kişi gerekli ereksiyon ve cinsel tatmini elde edebilir. Erkeklerde libidoyu artırır.

4- Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık Riskini Azaltır

Cinsel yolla bulaşan hastalıklara, bakteri ve mantar ( STD’ler) gibi patojenler ve mikroplar neden olur. Araştırmalara göre, karanfilin antibakteriyel nitelikleri enfeksiyonlarla savaşır ve hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

5- Erken Boşalmayı Önler

Karanfil, cinsel organlardaki kan akışını ve sinir uyarımını artırarak erken boşalmayı önler. Daha uzun boşalma süresi, her iki partner için de cinsel performansın yanı sıra seks ve yakınlığı artırır.

6- Sperm Hareketliliğini ve Sayısını Artırır

Karanfil, çeşitli hayati vitaminler, flavonoidler, alkaloidler, karbonhidratlar, proteinler ve sperm sayısını ve hareketliliğini artıran diğer elementleri içerir.

Karanfilin Kadınlara Faydaları

Karanfilin Kadınlara Faydaları
Karanfilin Kadınlara Faydaları

Karanfil cinsel hayatı iyileştirebilir. Bu doğal alternatif vitamin ve mineral bakımından yüksek olduğu için karanfilin faydaları kadınlar ve erkekler için özellikle önemlidir.

1- Cinsel Uyarma Sürecini Artırır

Karanfil esansiyel yağının aroması asetilkolin salınımına neden olabilir. Bu güçlü nörotransmitter, kalp atış hızını azaltabilir ve parasempatik sinir sistemini aktive edebilir. Bu tür bir sistem, bireylerde “savaş ya da kaç” tepkisini başlatmaktan sorumludur.

Asetilkolin ayrıca kadın cinsel uyarılmasında da önemlidir. Uzmanlara göre beyinlerinde asetilkolin seviyesi düşük olan kişiler sekse konsantre olmakta zorlanabiliyor. Bu onların uyarılma sürecine müdahale eder. Sonuç olarak, karanfilin kadın cinsel uyarımı için sağladığı avantajlar da yararlı olabilir.

 

2- Gebelik Şansını Artırır

Birçok bitki kadın doğurganlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Karanfilin bir kadın için ana faydası, hamilelik şansını artırabilmesidir. Geleneksel tıp, karanfil suyu içmenin yumurtlamayı uyarmaya yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Gebe kalmaya çalışan birçok kadın, doğurganlıklarını artırmak için karanfil suyu kullanır. Karanfil suyunun avantajlarının LH salgısını iyileştirdiği düşünülmektedir. LH, yumurtalıkların yumurtlama sırasında yumurta bırakmasına yardımcı olan bir hormondur.

 

3- Arzuyu Artırır

Kadınların seksten kaçınmasının nedeni stres veya yorgunluk olabilir. Dişiler için karanfilin cinsel avantajları, bir kadının cinsel arzusunda belirgin olabilir. Karanfil stresi azaltabilir ve enerjiyi artırabilir. Karanfil, hem bir erkeğin hem de bir kadının cinsel dürtüsü için çok önemli olan testosteronu artırabileceğinden, bir kadını cinsel ilişkiye girmek için daha motive edebilir.

 

4- Adet Belirtilerini Azaltır

Esansiyel yağların kullanıldığı aromaterapi, adet sorunları için popüler bir tedavi yöntemidir. Karanfil esansiyel yağı, rahatsızlık ve krampların bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir.

  • Karanfile alerjiniz varsa kullanmaktan kaçının. Diyabetiniz varsa, şeker seviyenizi düzenli aralıklarla izleyin.
  • Cilde zarar ve zarar verebileceğinden seyreltilmemiş karanfil yağı kullanmayın.
  • Karanfilleri ezip saklamayın; onların etkinliğini azaltır.
Yorum yapın