Limonun Cinsel Organa Faydası

Limonun cinsel organa faydası var mı? Limon cinsel gücü artırır mı? Cinsel organa limon sürülürse ne olur? benzer soruların yanıtlarına ağırlık vereceğimiz, mutfağımızda olmazsa olmaz besinlerden limonun cinsel sağlığımıza faydalarından bahsedeceğiz.

Limonun tam olarak nerede çıktığı bilinmese de, ilk yetiştirilmeye başlanan yerin Güney Hindistan, Çin ve Myanmar bölgeleri olduğu tahmin ediliyor. Limon ağacı, tropik bölgelerde iyi yetişen küçük dikenli bir ağaçtır.

Meyve rengi olgunlukta yeşil ila parlak sarıdır. Kabuğun kalınlığı ve pürüzsüzlüğü limon çeşitleri arasında değişir ve limonlar çekirdekli veya çekirdeksizdir. Limon suyu ekşi, keskin ve taze bir tat verir ve birçok mutfakta çok önemli bir gıda maddesi olarak kullanılır. Meyvenin kabuğu, ticari esansiyel yağ ve aroma bileşiklerinin kaynağıdır. Limon ağaçları, portakal ve greyfurta nazaran soğuğa daha duyarlıdır ve meyve, düşük şeker oranı içermesi nedeniyle düşük sıcaklıklarda donabilir.

Arjantin, İspanya, ABD (Kaliforniya) ve İtalya gibi ülkeler limon üretiminde önde gelen üreticilerdir.

 

Limonun Cinselliğe Faydaları

Limonun Cinselliğe Faydaları
Limonun Cinselliğe Faydaları

Limon meyvesi, antioksidan bileşikler açısından zengin bir kaynaktır. Son araştırmalar, limon da dahil olmak üzere narenciye meyvelerinin, çeşitli hastalıkları önlemede veya bunlarla mücadelede faydalı olabilecek bileşikler içerdiğini gerçekten göstermektedir. Harika bir C vitamini ve lif kaynağı olan limonlar birçok bitki bileşiği, mineral ve uçucu yağ içermektedir. Bu sarı meyvelerin ayrıca birçok potansiyel sağlık yararı vardır. Gelin bu faydalara beraber bakalım.

  • Limon yemek kalp hastalığı, kanser ve böbrek taşı riskinizi azaltabilir.
  • Limonlu su içmek, genellikle kilo verme stratejisi olarak önerilir ve su alımınızı artırmanıza yardımcı olabilir.
  • Yemeklerden önce limonlu su içmek sindirimi teşvik etmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir.
  • Limonlu su canlandırıcı bir içecektir ve diyetinize biraz ekstra C vitamini ve antioksidanlar eklemenin en ideal yoludur. Suyunuza bir miktar limon eklemek, suyu içmeyi daha çekici hale getirebilir, bu da şekerli spor içeceklerini ve meyve sularını içmeyi azaltmanıza yardımcı olabilir.
  • Limon suyu, böbrek ve karaciğerinizi destekleyerek sivilce ve diğer lekelerle savaşır. Karaciğerin kanınızı daha verimli bir şekilde temizlemesini sağlar.
  • Limon suyu, sindirim sisteminize girdiğinde vücudunuza enerji sağlar. Ayrıca kaygı ve depresyonu azaltmaya yardımcı olur. Limon kokusunun bile sinir sisteminiz üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır.

Limon tüketmenin cinsel yaşamınıza da pek çok açıdan faydası bulunmaktadır. Libidonuz kırılgan olabilir, bu yüzden onunla ilgilenmek için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Stres, depresyon ve kaygılı bir ruh hali sağlığımızı olumsuz yönde etkiler, bu da libidonuz üzerinde feci bir etkiye sahiptir. Limonlu su içmek kendinizi daha sakin ve mutlu hissetmenizi sağlar. Ruh haliniz libidonuzu etkiler çünkü beyniniz yüksek oksijen tüketen metabolik hızı nedeniyle oksidatif hasara karşı savunmasızdır.

C vitamini, gezegendeki en iyi bilinen vitaminlerden biridir. Limon, bir antioksidan kaynağı ve çok fazla C vitamini içerir. Limonlu su içmek, vücut hücrelerinin kendilerini onarmasına yardımcı olur. Beyler, sperminizi neyin oluşturduğunu hiç düşündünüz mü? Sperm ile karışan sıvıya seminal plazma adı verilir ve yüksek konsantrasyonda C vitamini içerir. Vücudunuzdaki C vitamini miktarı ne kadar fazlaysa sperminizin kalitesi o kadar yüksektir. Düzenli aralıklarla limon tüketmek hem ruhunuza hem de bedeninize çok iyi gelecek!

 

Limon Cinsel Gücü Artırır Mı?

Limon Cinsel Gücü Artırır Mı
Limon Cinsel Gücü Artırır Mı

Cinsel bölgeleri temizlemek için limon kullanmak, limon suyunun spermleri yıkadığını ve dolayısıyla hamileliği önlediği düşüncesi son derece yanlıştır. Araştırmacılar, limon suyunun tedavi edici ve önleyici özelliklere sahip olup olmadığı konusunda yürüttüğü araştırmalar sonucunda bu uygulamanın vajinal dokulara zarar verdiği ortaya konmuştur.

Limon sularının erektil işlevi iyileştirebileceği yönünde araştırmalar mevcuttur. Her şeyden önce, diyetinize limon suyu eklemek kabızlık semptomlarını yatıştırır, bir anti-inflamatuardır ve genel kan akışınızı artırır. Kan akışının artışı , cinsel dürtünüzü tetikler ve yatak odasında daha iyi işlev görebilmenizi sağlar. Bu artış ereksiyon kalitesi, dayanıklılık ve zevkle bağlantılıdır.

 

Cinsel Organa Limon Sürülürse Ne Olur?

Cinsel Organa Limon Sürülürse Ne Olur
Cinsel Organa Limon Sürülürse Ne Olur

Hanımlar, suyunuza limon dilimleri eklemekten çekinmeyin, ancak vajinanızı lütfen rahat bırakın! Vajina, kadın üreme sisteminin en önemli bir organıdır. Vajinal sağlık son derece önemlidir. Yetersiz vajinal hijyenle ilgili sorunları göz ardı etmek, gelecekte birçok komplikasyona yol açabilir.

Cinsel dürtünüzü etkilemekten doğurganlığa ve orgazma ulaşma yeteneğinize kadar, vajinal sağlığınız konusunda kayıtsız kalmanın olumsuz etkileri olabilir. Ancak bu hijyeni sağlamanın yolu kesinlikle limon değildir. Vajina kendi kendini temizleyebilen bir organdır. Bu, vajinanın doğal salgılar (akıntı) yardımıyla kendini temiz tutacak şekilde tasarlandığı anlamına gelir.

Hanımlar, vajinanızı limon suyuyla yıkamamalısınız. Limon suyu kullanmak vajinanızı sıkılaştırmaz, vajinanızın taze ve güzel kokmasını sağlamaz, sizi hamile kalmaktan korumaz ve son olarak sizi HIV ve diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara yakalanmaktan da korumaz.

Vajinanızı limon suyuyla yıkamak çok kötü bir fikir çünkü cilt bariyerinize çok ciddi zararlar verebilir. Limon suyu oldukça asidiktir (sitrik asitle doludur), bu da vajinanızın hassas iç yüzeyine zarar verebilir. Bu da seks yaparken tahrişe ve ağrıya neden olabilir. Ayrıca vajinanızın PH dengesini bozabilir ve bunu yapmak sizi pamukçuk ve bakteriyel vajinoz gibi vajinal enfeksiyonlara açık hale getirebilir. Bakteriyel vajinoz, vajinanın hoş olmayan, balık benzeri bir kokuya sahip olmasına neden olabilen bir enfeksiyondur.

 

Limon Cinsellik İçin Faydalı Bir Besin Mi?

Limon Cinsellik İçin Faydalı Bir Besin Mi
Limon Cinsellik İçin Faydalı Bir Besin Mi

Limonlar, asidik yapıları vajinanın sağlıklı pH seviyesini korumaya yardımcı olduğundan vajinal sağlığı da destekler. Bu turunçgil meyvesindeki antioksidanlar ayrıca hücrelerin çeşitli hasarlardan korunmasına yardımcı olur. Buna ek olarak, vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olmak için bir bağışıklık güçlendirici olarak çalışırlar.

Vücudunuzdaki pH dengesini düzeltmeye yardımcı olmak için günde bir veya iki kez limonlu su için. Limonlu su yapmak için ½ limonun suyunu bir bardak ılık suya karıştırın dilerseniz içine biraz bal ekleyebilirsiniz.

Yorum yapın