Mastürbasyon Derdinden Nasıl Kurtulurum

Günümüzde çok fazla, çok sık mastürbasyon yapan kişi sayısı giderek artıyor. Çok fazladan kasıt günde 2 defa, 3 defa5 defa yapanlar var. Bunların neden bu kadar fazla yaptıklarını çok kolay açıklayabiliriz.

  • Her aklımıza geldiğinde mastürbasyon yapılmaz.
  • Mastürbasyon için yer mekan önemlidir
  • Mastürbasyon yapılacak zaman planlanmalıdır.

Banyoda bazen kuru kuru, bazen de şampuan yardımı ile aklımıza geldiğinde mastürbasyon yapıyoruz. Tek amacımız ise boşalmak oluyor ve ilk boşalma hissi geldiğinde hemen de boşalıyoruz.

 

Erken Boşalan ve Fazla Mastürbasyon Yapanların Benzerliği

 

Erken boşalan hastaların döngüsü ile çok fazla mastürbasyon yapanların döngüsü çok benzerlik göstermektedir.

Burda küçük bir fark var, erken boşalan hastalar bir süre sonra cinsel isteksizlik yaşayabiliyor. Fakat çok mastürbasyon yapan hastalarda bir süre sonra cinsel isteksizlik olmuyor ama daha çok mastürbasyon yapma isteği duyuyorlar. Bu ikisi arasında bir tezattır.

Peki neden böyle oluyor,

Erkek Cinsel İlişki-Zaman Grafiği
Erkek Cinsel İlişki-Zaman Grafiği

 

Daha önce bu grafiği vermiştik, sağlıklı bir cinsel ilişkisi olan erkekte ki grafik bu şekildedir. Penisin vajen içerisinde geçirdiği süre 6-7 dakikadır ki bu çok yeterli bir süredir.

Erken boşalan erkekler de ise aşağıda ki grafikte ki gibi normal de haz alma süresi dediğimizi, penisin vajen içerisinde geçirdiği süre çok azdır, yani ortalama 30 saniye diyebiliriz. Halbuki bu normal boşalma da 7-8 dakikaya kadar çıkmaktadır.

 

Erken Boşalan Erkek Grafiği
Erken Boşalan Erkek Grafiği

 

Burada tabi ki karşı taraftaki partnerini orgazm edemediği için, mutlu edemediği için erkekler cinsel isteksizlik yaşıyor.

 

Çok Sık Mastürbasyondan Nasıl Kurtulurum

 

Çok Sık Mastürbasyondan Nasıl Kurtulurum
Çok Sık Mastürbasyondan Nasıl Kurtulurum

 

Mastürbasyona gelince, siz yatağa uzanıp, sakinleşip, fantezi kurarak bir mastürbasyon eylemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda ilk boşalma sinyali geldiğinde hemen boşalmamanız gerekiyor. Yani nasıl gerçekte bir cinsel ilişki 20 dakika sürüyorsa, bu da aynı eyleme paralel olarak ortalama 20 dakika ilk verdiğim grafikteki kurallara uyarak sağlıklı bir mastürbasyon geçmesi gerekiyor.

Daha önce nasıl mastürbasyon yapmalı ile ilgili bir içerik hazırlayıp bazı kurallar vermiştik, okumayanlar için aşağıda linkini bırakıyorum. Bu kurallara uyulması gerekmektedir. Bu kurallara uyarsak ilk grafikteki gibi bir döngümüz olacak bu bize haz verecek ve tekrar tekrar mastürbasyon yapmayı isteyemeyeceğiz.

 

Mastürbasyon Zararlı Mı | Mastürbasyon Nasıl ve Ne Sıklıkla Yapılmalı

 

Örneğin banyoya girdik, mastürbasyon yapmak bir anda aklımıza geldi, bir anda cinsel uyarı seviyemizi yükselttik, daha sonra mastürbasyona başladık, hızlı hızlı yaptık.

Aman işte dışardakiler duymasın, hızlıca işimi bitireyim çıkayım dedik, boşaldık sonuç olarak eylem bitti. Bunlar o kadar kısa sürede oldu ki, evet vücut haz aldı, karşı da da cinsel açıdan tatmin etmek zorunda olmadığınız birisi olmadığı için cinsel isteksizlik de olmadı.

Vücut çok daha haz aldı, çok kısa sürede güzel bir haz aldınız, fakat bunun süresi çok kısa olduğu için vücudunuz bunu tekrar tekrar yapmak isteyecektir.

Mastürbasyonu çok hızlı bir şekilde yapıp boşalmak aslında tıpkı çabuk şeker tüketmeye benziyor. Mesela çikolata yiyeceksiniz, bir parça aldınız iki kere ağzınızda dolandırıp yuttunuz, sonra bir daha bir daha tüm paketi yediniz. Genellikle çabuk şişmanlayan hastalarda da bu davranış gözükür. Fakat çikolatayı alsanız bir parça koparıp ağzınıza alıp çevirseniz, yutsanız, sonra bir parça daha alsanız tadını çıkararak, dilinizin altında dolaştırarak yeseniz, inanın o çikolatanın tamamını yiyemezsiniz.

Bu konu biraz buna benzemektedir. Özetle çok sık mastürbasyon yapmanın ilk sebebi doğru bir şekilde mastürbasyon yapmamak, ikinci sebebi ise çok haz almak fakat çok kısa bir sürede haz almaktır. Bu şekilde olunca beyin bunu sürekli istemektedir. Bu artık bir süre sonra davranış bozukluğu halini almaktadır.

Daha kötüsü bu şekilde mastürbasyon yapan hastaların çoğunda, düzenli bir seks partneri olduğunda erken boşalma cinsel işlevsizlik sorunları da beraberinde gelmektedir.

O sebeple yanlış mastürbasyon yapmaktan ve sık mastürbasyon yapmaktan kaçının!

Yorum yapın