Narın Cinselliğe Faydaları | Nar Cinsel Gücü Artırır Mı

Narın cinselliğe faydaları, erkeklerde testosteron seviyelerini, libidoyu, ereksiyon kalitesini, prostat sağlığını ve genel refahı arttırdığı bilinmektedir.

Araştırmalara göre, her gün nar suyu içen kadın ve erkeklerin testosteron seviyelerinde artış olduğu gözlemlendi.  Ayrıca günlük olarak düzenli olarak taze nar suyu tüketiminin erkeklerde ses kalitesini iyileştirdiği ve sakal büyümesini arttırdığı da görüldü. Kadınlarda ise nar suyu tüketimi, kemik ve kasları güçlendirmenin yanı sıra cinsel dürtüyü önemli ölçüde artırdı.

 

Nar Cinsel Gücü Artırır Mı

 

Nar Cinsel Gücü Artırır Mı
Nar Cinsel Gücü Artırır Mı

 

Yapılan araştırmalara göre, iki hafta boyunca günde bir bardak nar suyu içen kadın ve erkeklerin testosteron hormonunda artış olduğunu ve bunun her iki cinsiyette de cinsel isteği artırdığını buldular.

 

Narın Kadınlara Faydası

 

Narın Kadınlara Faydası
Narın Kadınlara Faydası

 

 • Narın yüksek lif içeriği, onu bağırsak hareketini düzenlemek ve bağırsak sağlığını iyileştirmek için etkilidir. Bu sadece kabızlık ve mide rahatsızlığının tedavisinde yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mide sorunları ve bağırsak hastalıkları riskinizi de azaltır.
 • Narda bulunan bol miktarda antioksidan, saç köklerinizi güçlendirmeye ve kafa derinizdeki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Bu sadece saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda saç kırılmalarını azaltmak için onları sağlıklı ve güçlü tutar.
 • Sağlıklı cilt arayışı, sadece doğru cilt bakım ürünlerini kullanmakla bitmez. Narın kuru ve donuk cildi gençleştirmeye yardımcı olduğu dermatolojik olarak kanıtlanmıştır ve güneş hasarının etkilerine karşı koyarak koyu lekelerin ve kırışıklıkların azaltılması ile iyi yaşlanma karşıtı etkiler göstermiştir. Ancak bu, güneşten korunmanın yerini tutmaz. Nar yerken güneş koruyucu kullanmaya devam edin!
 • Meyvede bulunan zengin antioksidanlar, sivilce ve egzama gibi cilt sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilecek bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Nardaki yüksek C vitamini içeriği, akne ve sivilcelerden sorumlu ana faktörlerden biri olan sebum üretimini düzenlemeye de yardımcı olur.
 • Nar, kan dolaşımını artırarak cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur, bu da cildinize doku onarımı ve yara izi iyileştirme sürecinde katkı sağlar.

Nar Suyunun Rahime Faydaları

 

Nar Suyunun Rahime Faydaları
Nar Suyunun Rahime Faydaları

 

Nar, rahme giden kan akışını artırmaya ve sağlıklı bir uterin astarı desteklemeye yardımcı olacak antioksidanlar açısından zengindir. Ayrıca nar, C vitamini, E vitamini ve folik asit gibi bazı önemli vitaminleri içerir. Bütün bunlar sağlıklı bir hamilelik ve hamile kalmaya çalışanlar için faydalıdır.

 

Nar Suyunun Fayda ve Zararları Nelerdir

 

Nar Suyunun Fayda ve Zararları Nelerdir
Nar Suyunun Fayda ve Zararları Nelerdir

 

Nar suyu tüketmenin faydaları;

 

 • Kalp hastalığı geliştirme riskini azaltmaya yardımcı olur.
 • Viral enfeksiyonları engeller ve diş plağına karşı antibakteriyel etki gösterir.
 • Antioksidanlar açısından güçlü bir meyve olması dolayısıyla, birçok kanser türüyle mücadele eder.
 • Hamileler için oldukça faydalı bir meyvedir. Doğum kusurlarını önler, anne sütünü artırır, anneyi ve bebeği hastalıklardan korur.
 • Yüksek tansiyonun ve kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

 

Nar suyu tüketmenin zararları;

 

 • Midesi hassas olanlar için uygun değildir. Zira, bu meyve hazımsızlık gibi durumlardan kaynaklanan mide rahatsızlığına ve ağrıya neden olabilir.
 • Şeker oranı yüksek olanlar için risk oluşturur. Şeker ve karbonhidrat içeriğinin yüksek olduğu bilindiği için, şeker hastalığı olan kişilerin nar yerken çok dikkatli olmaları gerekir.
 • Bazı ilaçlarla etkileşime girebilir.

Adetliyken Nar Suyu İçilir Mi

 

Adetliyken Nar Suyu İçilir Mi
Adetliyken Nar Suyu İçilir Mi

 

Narın kadınlara bir diğer faydası da, özellikle adet dönemlerinde ortaya çıkan şikayetleri azaltması ve adet söktürücü olmasıdır. Adet olacağınız tarihten 10-15 gün öncesinde günde 2 kere saf nar suyu içerek faydasına erişebilirsiniz.
Yorum yapın