Soğan Cinsel Organa Sürülürse Ne Olur?

Soğan cinsel organa sürülürse ne olur? Soğanın cinsel organa faydaları neler? Soğan suyu erkeklere faydalı mı? benzer soruların cevapları için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Harika bir krom kaynağı olduğu için soğan mükemmel bir mineral kaynağıdır ve iyi kolesterol oluşumunu artırarak kalbinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ayrıca vücuttaki kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olurlar. Bununla birlikte, soğanın erkekler için cinsel isteği ve cinsel sağlığı iyileştirmedeki faydalarının önemli olduğunu biliyor muydunuz?

Soğanın bir afrodizyak olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve erkeklerin dayanıklılığını etkileyebilecek toksinlerle savaşmaya yardımcı olan C vitamini açısından zengindirler.

 

Soğanın Cinselliğe Faydaları

Soğanın Cinselliğe Faydaları
Soğanın Cinselliğe Faydaları
  • İlişki sırasında uygun ereksiyonu sağlarlar ve dayanıklılığı artırırlar. Zayıf bir bağışıklık sistemi sizi halsiz ve yorgun yapabilir ve yatakta yavaşlamanıza neden olabilir. Ancak soğan yemek, sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Soğanda büyük miktarlarda bulunan fitokimyasallar, C vitamini için bir uyarıcı görevi görür ve bu da bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu, vücutta çeşitli hastalıklara, hastalıklara veya düşük cinsel dayanıklılığa yol açabilecek toksinler ve yabancı elementlerle savaşmaya yardımcı olur
  •  Testosteron hormonunun sağlıklı üretimini artırmaya yardımcı olur. Bu hormon, erkeklerin cinsel sağlığı için cinsel dürtüyü düzenlemede, sperm üretmede ve sertleşme işlevini yerine getirmede çok önemlidir. Soğan suyu erkeklere faydaları olarak, doğrudan cinsel gücü artırmak için hormon üreten endokrin bezleri üzerinde çalıştığı söylenebilir.
  • Soğanın sperm sayısını arttırdığı da bilinmektedir. Bu sayede erkek kısırlığını yönetmek ve erkeklerin cinsel sağlık sorunlarını iyileştirmek için soğanın faydaları önemlidir.
  • Dalgalanan kolesterol seviyelerini kontrol etmeye ve yüksek tansiyonu tedavi etmeye yardımcı olan iyi bir sülfit kaynağıdır. Bu, kardiyovasküler sağlığı iyileştirir, cinsel organlarınız da dahil olmak üzere her uzuvlara kan göndererek dolaşımı hızlandırır ve cinsel dürtüyü geliştirir

Cinsel Organa Soğan Sürülür Mü?

Cinsel Organa Soğan Sürülür Mü
Cinsel Organa Soğan Sürülür Mü
  • Çiğ yiyin: Salatalarınıza eklendiğinde ve çiğ olarak yendiğinde hem kırmızı hem de yeşil soğan, düşük cinsel dürtü ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir.
  • Soğan-zencefil suyu yapın: Soğan-zencefil suyu yapmak için, orta boy bir soğanı küçük bir parça zencefille birlikte meyve sıkacağına koyun ve libidonuzu geliştirmek için her gün suyunu yudumlayın.
  • Soğan suyu için: Soğanla sağlık içeceği yapabileceğinizi gerçekten bilmiyordunuz, değil mi? Yarım litre suda iki veya üç soğanı kaynatın ve sabah veya akşam, seksten hemen önce için, enerji artışı elde edin.

Soğanın Sağlığa Faydaları

Soğanın Sağlığa Faydaları
Soğanın Sağlığa Faydaları

Soğan besinlerle doludur. Daha az kaloriye sahiptir, ancak daha fazla vitamin ve mineral içerir. C vitamini açısından zengindir, bu yüzden güçlü bir antioksidandır.

Ayrıca metabolizma, sinir fonksiyonu ve kırmızı kan hücresi üretiminde rolü olan çok miktarda B vitamini içerir. Kemik sağlığınız ve sinirleriniz için önemli olan iyi bir Potasyum kaynağıdır.

Soğan veya soğan suyunun sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Onları tanıyalım:

1- Antioksidan Açısından Zengindir

Soğanın antioksidan yüklü gıdalardan biri olduğunu daha önce biliyor muydunuz? Soğan mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar, hücrelere zarar veren ve kanser, diyabet ve kalp hastalığı gibi durumlarda bir faktör olan oksidasyonu önleyen maddelerdir.

Gerçekte, soğan 25’ten fazla farklı tipte flavonoid antioksidan içerir. Flavonoid ailesinden eşsiz bitki pigmentleri olan antosiyaninler, kırmızı soğana, özellikle zengin rengini veren şeydir. Çok sayıda yapılan araştırmaya göre, antosiyaninler bakımından yüksek yiyecekler yiyen kişilerin kalp hastalığına yakalanma şansı daha düşüktü. Antosiyaninlerin diyabet ve belirli kanser türlerine karşı koruma sağladığı da keşfedilmiştir.

 

 2- Kalp Sağlığına İyi Gelir

Soğanda, kolesterol seviyelerini düşüren ve iltihapla savaşan birçok antioksidan ve diğer bileşikler içerir. Bu yüzden soğan, kalbinizi sağlıklı bir seviyede tutmak için faydalıdır. Ayrıca, anti-enflamatuar özellikleri kan pıhtılarına karşı da koruma sağlar.

 

3- Kanserle Savaşan Bileşikler İçerir

Soğan ve sarımsak gibi sebzeler, mide ve bağırsaklar da dahil olmak üzere belirli kanser türlerini önlemede yardımcıdır. Bu sebzeler, kanserin önlenmesinde yer alan belirli kükürt bileşikleri ve flavonoid antioksidanlara sahiptir.

Araştırmalar ayrıca soğandaki bileşiklerin antikanserojen özelliklere sahip olduğunu, bu nedenle hücrelerinizin kansere yakalanmasını engellediğini gösteriyor. Soğanda ayrıca tümör büyümesini engelleyen bileşikler yer almaktadır.

 

4- Kan Şekerini Kontrol Etmeye Yardımcı Olur

Diyabetiniz varsa, diyetinize daha fazla soğan ekleyebilirsiniz. Soğan kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olur. Soğandaki bileşikler, genel vücut şeker seviyelerini düzenlemek için ince bağırsak hücreleri, pankreas, iskelet kasları ve yağ dokuları ile etkileşime girer.

Bununla birlikte, kan şekeri düzeylerini düzenlemede soğan suyunun faydalarını daha iyi anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

 

5- Sindirim Sağlığına Faydalıdır

Soğan mide sağlığınız için iyidir. Bağırsak sağlığınızı optimum seviyede tutmak için gerekli olan zengin bir lif ve prebiyotik kaynağıdırlar.

Prebiyotikler, midenizdeki iyi bakterilerin parçaladığı, sindirilemeyen lif türleridir. Prebiyotikler, bütirat, asetat ve propiyonat gibi kısa zincirli yağ asitleri de üreten bağırsak bakterileri tarafından tüketilir. Bu kısa zincirli yağ asitlerinin sindirimi iyileştirdiği, iltihaplanmayı azalttığı ve bağışıklığı desteklediği bulunmuştur.

İnülin ve fruktooligosakkaritler, özellikle soğanda bol miktarda bulunan iki prebiyotiktir. Bunlar, bağışıklık sistemi işlevini artırmaya ve midenizdeki yararlı bakteri sayısını artırmaya yardımcı olur.

 

6- Menopoz Belirtilerini Hafifletmeye Yardımcı Olur

Menopoz döneminde vücut büyük değişiklikler geçirir. Hormonal dengesizlik nedeniyle kemikler zayıflama eğilimindedir. Süt ürünleri, kemik sağlığını iyileştirme konusunda büyük ölçüde itibar görse de, soğan gibi diğer birçok gıda da sağlıklı kemiklere katkıda bulunabilir.

Zira, soğan, içerdiği kalsiyum ve potasyum nedeniyle kemik sağlığınızı korumada harikadır.

Yorum yapın