Susam Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Susam yağı cinsel organa sürmek işe yarar mı? Susam yağı cinsel gücü artırır mı? Susam yağı cinsel organa sürülür mü? soruların yanıtlarını baz alarak bu içeriğimizi hazırladık. Susam yağı hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Susam Yağı Neye İyi Gelir?

Susam Yağı Neye İyi Gelir
Susam Yağı Neye İyi Gelir
Bu yağı kullanmadan önce en iyi sağlık yararlarına göz atın. Susam yağının bilinen faydaları şunlardır:

Erken Beyazlamayı Önler

Saç ve saç derisine susam yağı ile masaj yapmak, erken beyazlamayı önlemeye yardımcı olabilir ve saçın doğal renginin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Aslında susam yağının saç koyulaştırma özelliği vardır. Susam yağının düzenli kullanımı saçın koyu ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Romatoid Artrite Yardımcı Olur

Susam tohumları, vitamin ve minerallerin güç merkezidir. Bakır, çinko, magnezyum, demir ve kalsiyum yüklüdürler. Susam yağı, özütleme işlemi sırasında bazı miktarları kaybolduğu için tohumlar kadar besin içermese de, yine de en yararlı özelliklerini korurlar. Özellikle kırmızı kan hücrelerinin üretimine, kan dolaşımına ve metabolizmaya yardımcı olan çinko ve bakır içeriği ile bilinir. Susam yağında bulunan bakır, iltihap önleyici özellikleriyle de bilinir ve artrit ağrısını, eklem şişmesini azaltmaya yardımcı olur ve kemikleri güçlendirir.

Tansiyonu Düşürür

Susam yağı eski zamanlardan beri yemeklerde yaygın olarak kullanılmıştır. Yapılan bir araştırmaya göre, “susam yağı, hipertansif hastalarda kan basıncını düşürdüğü, lipid peroksidasyonunu azalttığı ve antioksidan durumunu artırdığı görülmüştür.

Stres ve Depresyona İyi Gelir

Susam yağı, doğrudan serotonin aktivitesine bağlı olan ve tirozin olarak bilinen bir amino asit içerir. Serotonin, ruh halimizi etkileyen bir nörotransmitterdir. Dengesizliği depresyona ve strese yol açabilir. Uzmanlara göre, diyete susam yağı dahil etmek, serotonin üretimine yardımcı olur ve bu da olumlu hissetmeye ve kronik stresi uzak tutmaya yardımcı olur.

Ağız Sağlığını İyileştirir

Aç karnına bir çorba kaşığı susam yağı alınır ve 20 dakika ağızda çalkalandıktan sonra tükürülür. Vücuttan toksinleri attığına inanılır. Susam yağı, tıbbi özellikleri nedeniyle bu uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cildin Detoksifikasyonuna Yardımcı Olur

Susam yağında bulunan antioksidanlar, kişinin cildini detoksifiye etmeye yardımcı olur. Antioksidanlar, suda çözünen tüm bu toksinleri emer, böylece detoksifikasyon sağlar.

Doğal Anti-inflamatuar Ajan Olarak Davranır

Susam tohumu yağı, onu doğal bir iyileştirici ajan yapan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Antibakteriyel özellikler, cildi etkileyen stafilokok, streptokok ve sporcu ayağı mantarı dahil olmak üzere çeşitli bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Susam tohumu yağı ve ılık su karışımı, vajinal mantar enfeksiyonları için etkili bir ev ilacıdır.

Şeker Hastalarına Faydalıdır

Susam tohumu yağı, diğer çeşitli besinlerin yanı sıra iyi bir magnezyum kaynağıdır. Tüm bunlar, birlikte susamın kandaki glikoz seviyesini düşürmesini sağlayarak diyabet riskini ortadan kaldırır. Şeker hastası olan kişiler yemek pişirmek için susam yağı seçebilirler.

Kansızlığa İyi Gelir

Susam yağı çok miktarda demir içerir. Bu nedenle anemi ve diğer demir eksikliği sorunları için en çok tavsiye edilen ev ilaçlarından biridir.

Doğuştan Kanser Önleyici Özelliklere Sahiptir

Susam yağı, zengin bir kanser önleyici üne sahip bir mineral olan magnezyum içerir. Bunlar ayrıca fitat olarak bilinen kanser önleyici bir bileşik içerir. Bu bileşenlerin sinerjik etkileri, susam yağının kolorektal tümör riskini azaltmasını ve hatta bunların başlamasını önlemesini sağlar.

Göz Sağlığını İyileştirmeye Yardımcı Olur

Susam yağı, karaciğer için doğal bir toniktir ve kanın daha iyi akmasını sağlar ve bunun da gözleri beslediğine inanılır. Bu terapötik etkiler ayrıca bulanık görme, yorgun ve ağrılı gözleri tedavi edebilir. Göz kapaklarınıza düzenli olarak susam yağı ile masaj yapmak da koyu halkaların ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olabilir.

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam Yağı Nasıl Kullanılır
Susam Yağı Nasıl Kullanılır

Susam yağını yemeklerde, salatalarda kullanabileceğiniz gibi cilt ve saç bakımında da kullanabilirsiniz. Özellikle Uzak Doğu mutfağına ait yemeklere ilave edebilirsiniz. Dilerseniz, hamur işi ve tatlılara da ekleyebilirsiniz.

Cildiniz için susam yağını nemlendirici olarak kullanabilirsiniz, ayrıca duştan önce cildinize uygulayıp, birkaç dakika beklettikten sonra duşa girebilirsiniz. Aynı zamanda, saç bakımınızda da susam yağından yararlanabilirsiniz. İster cildinize ister saçınız için kullanmak isteyin, öncelikle susam yağını badem yağı veya zeytinyağı ile karıştırmanız gerekir. Saçınıza uyguladıktan sonra, ortalama 2-3 saat beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

Susam Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?

Susam Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır
Susam Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır

Vajinal kuruluk için etkili yağlardan biri olmasının yanında, penetrasyonu kolaylaştırır. Penise masaj yaparak kullanılabilir. Ayrıca susam yağı ile topikal olarak masaj yapmak için vajina dış duvarı silerek ıslatabilirsiniz.

Ek olarak, susam yağını tek başına ya da diğer esansiyel yağlarla karıştırarak vücut masajı olarak kullanabilirsiniz.

Yorum yapın