Yaşlı İnsanlara Cinsel İlgi Duyma Durumu: Gerontofili

Yaşlılara ilgi duyma durumları sebebi ile yetişkin içeriklerine çok talep olduğunu duymuşsunuzdur. Yaşlı ve genç cinsel birlikteliğine ilgi duyan bu kategorinin oluşmasını sağlayan insanlar var aramızda, peki bu nasıl nitelendiriliyor.

Bugün bir parafili durumu ile karışınızdayız, gerontofili durumu yaşlılara yönelik cinsel çekimdir. Bu durum bir cinsel tercihtir ve 1901 yılında psikiyatrist Richard von Krafft-Ebing bulunmuştur.

Gerontofili bir tür parafilidir, yetişkin içerik ağlarında bu kategori siteyi ziyaret eden kullanıcıların %0,15’i tarafından tercih edilmektedir.

Gerontofillere Çekici Gelen Vücut Özellikleri

Gerontofillere Çekici Gelen Vücut Özellikleri
Gerontofillere Çekici Gelen Vücut Özellikleri

Sanılan durumun aksine bu para için çıkar evliliği değil. Yani gerontofillere yaşlı vücut çekici geliyor. Gerçek gerontofillere çekici gelen yaşlı vücut tipi aşağıda ki özellikleri gösteriyor.

  • kırılganlık,
  • kırışıklıklar,
  • kambur duruş,
  • beyaz saç,
  • yavaş yürüyüş

Gerontofili Nedir | Kimlere Gerontofil Denir

Gerontofili Nedir Kimlere Gerontofil Denir
Gerontofili Nedir Kimlere Gerontofil Denir

Gerontofili tanımı en güçlü tanımı; yaşlıları merkeze alarak cinsel uyarılma ile oluşan erotik yaş yönelimidir. Aslında pedofili spektrumu içerisine sokulmak istenmesi durumu bu sebepledir. Bu teoriyi 1982 yılında  ilk ortaya atan İngiliz psikiyatrist TC Gibbens, gerontofillerin aslında altta yatan pedofilik eğilimleri olduğunu iler sürmüştür. Pedofili ve gerontofili gibi iki parafili çeşidinde de kasık kılları fobisi yer alabilir.

Evrim psikoloğu Gordon Gallup cinsel partnerlerinin kasık kılları sevmemesinin altında yatan temel sebeplerinden birinin gizli pedofiller olabileceği varsayımında bulunuyor.

1981 yılında John Money ise gerontofiliyi genç bir yetişkinin daha kolay cinsel uyarılma başlatıp, orgazmını kolaylaştırmak için yaşlı bir partnerle bu aktiviteyi gerçekleştirebileceğini savunuyor.

En önemli nokta, gerontofillerin büyük çoğunluğu orgazma ulaşmak için yaşlı bir partnerle cinsel ilişkiye girmek yada bunu hayal etme durumuna bağımlı olduğunu öne sürüyor.

Gerontofili Hakkında İlginç Bilgiler

Gerontofili Hakkında İlginç Bilgiler
Gerontofili Hakkında İlginç Bilgiler
  • Oidipal kompleksle bağlantısız olarak “erotik saplantı” durumu yaratan erken bir cinsel deneyimle alakalı olabilir.
  • Bu parafili durumu pedofili durumundan farklı olarak cezai bir yaptırıma girmediği için, bilimsel olarak çok ilgi görmemiş ve yeterli derecede araştırılmamıştır.
  • Gerontofili’ler için İngiltere de nannydate.co.uk adlı tanışma sitesi vardır fakat kapanmıştır.
  • Birleşik Krallık’ta, tüm tecavüz mağdurlarının yaklaşık %7’si 60 yaşın üzerindedir.
  • Bazı bilim insanları pedofili ve gerontofili arasında bir bağlantı olduğuna inanıyor
Yorum yapın