Erkek Cinsel Organı Tipleri, Şekilleri ve Biçimleri | 12 Farklı Penis Tipi

İnsanların fiziksel özellikleri farklıdır, bu nedenle farklı tipte, şekillerde ve biçimde erkek cinsel organları mevcuttur. Bu şekilde farklılıklar erkekleri normal bir penise sahip olup olmadığı konusunda zaman zaman endişelendirebilir.

Bu yazımızda farklı penis tipleri ve bu tipleri nasıl tanıyabileceğinize dair bir rehber hazırladık. Cinsel organınızı daha iyi tanıyarak kendiniz ile alakalı endişelerinize daha sağlıklı yaklaşabileceksiniz. Ayrıca erkek cinsel organı tipleri rehberimizde peyronie denilen hastalığın ortaya çıkma durumlarını da gözlemleyebileceksiniz.

 

Penis Türleri Nelerdir?

Erkek cinsel organı süngerimsi bir yapıda bir organdır ve sanılanın aksine kas değildir. Süngerimsi doku, ereksiyon esnasında kanla dolar ve bu şekilde mastürbasyon yada penetratif ilişki yapabilirsiniz.

Penis yapısı itibari ile Glans (kafa), korpus (gövde) ve sünnet olmamışlar için sünnet derisinden (sünnet derisi)oluşmaktadır. Ayrıca idrar ve meninin vücuttan atıldığı üretraya ev sahipliği yapar. Fakat kadınlarda ki gibi üretra farklı bir açıklıkta değildir. Meni ve idrar aynı açıklıktan atılmaktadır.

Erkek cinsel organları benzer bir yapıya sahiptir, fakat uzunluk ve genişlik hepsinde farklıdır, ereksiyon esnasında ufak tefek farklılaşmalar olduğu için  cinsel organlarının tıpatıp aynı olduğu söylenemez ancak biçim olarak birbirine benzerdir.

Daha önce de farklı içeriklerimizde “Dünya Penis Boyu Ortalaması” başlığı ile verdiğimiz üzere, cinsel organı boyunun etnik kökenler arasında bile değişeceğini belirtmekte fayda vardır. Ülkemiz için kabul edilen ortalama boyu ve dünya ortalamasını linkten öğrenebilirsiniz.

Birde mikropenis durumu vardı bu da sarkık durumda ki penisin 4 cm’e kadar olması ve ereksiyonda yani dik durumdayken 7.5 cm’e kadar uzayan penise mikropenis denmektedir.

Penis şekliyle ilgili tipik bir şey varsa, bu da genellikle silindirik olma eğilimindedir. Ayrıca genellikle gövdesinden daha geniş veya en azından daha belirgin bir kafa şeklinin olmasıdır.

 

Yukarı Doğru Kavisli

Bu penis en azından ereksiyon halindeyken hafifçe yukarı doğru kıvrılır, bir muz gibi düşünebilirsiniz.

Dikleştiğinde hafifçe (veya büyük ölçüde) tavana doğru bükülür. Tüm kavisli penisler sadece ereksiyon halinde kavisli görünür. Normal halinde düz bir görüntüye sahiptir.

İpucu: Eğer bu tipe sahipseniz kovboy kız pozisyonu yeni tercihiniz olabilir. Eşinizin g noktasını uyarmaya yetecek kadar uzanabileceği için yukarı doğru kavisli tip hoşuna gidecektir.

Aşağı Doğru Eğimli

Aşağıya doğru kıvrık penis tam da göründüğü gibidir, ereksiyon halindeyken hafif aşağı doğru eğimlidir, ters çevrilmiş bir muz düşünün.

Yukarı doğru olan muadili gibi, eğriniz de vajinanın ön duvarı boyunca uzanan noktalara ulaşma konusunda size bir avantaj sağlar, teması arttırır.

Eğriden en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı, partnerleriniz ile düz değil, ters pozisyonlarda ilişki deneyin.

 

C-şekilli Tip

Bu tip penisin sağda gözle görülür bir eğrisi vardır. Siz veya bir partner penetrasyon sırasında eğer bir yerde tıkanıyorsanız, farklı açıları denemeye istekli olun ve herkes için en iyi pozisyonu bulun.

Bu şekle sahipseniz T-Bone pozisyonunu deneyebilirsiniz, size avantaj sağlayacaktır.

 

Düz Tipli

Düz şekilli cinsel organ gövdeden başa kadar hemen hemen aynı şekli korur.

Uyum sağlayacak hiçbir açı olmadığından, çok az veya hiç değişiklik gerektirmeden ikinizin de rıza gösterdiği her pozisyona rahatça girebilirsiniz.

Bu tip salatalığa benzer. Daha ince ve daha küçük veya daha kalın ve daha büyük olabilir.

 

Dar Başlı Daha Büyük Tabanlı

Bu penis tabanda daha kalın ve penis başına doğru daha dar olabilir ve genellikle bir koni şeklini andırır. Bu penis tabanda daha kalındır ve başa yaklaştıkça daralarak ona bir koni halini verir.

Daha dar olan başlı tipin avantajı girişi daha kolaydır ve daha geniş tabanı daha derine indikçe daha fazla stimülasyon sağlar, bu da daha çok girdikçe daha çok zevk sağlayan bir tip demektir.

 

Daha Büyük Başlı Dar Tabanlı

Uzun ve ince olan ve çok daha büyük bir kafaya sahip olan çekiç tipinde olan bu tip, iyi bir çivileme için tüm özelliklere sahiptir. Uçtaki ekstra çevre, vajinal duvarları harekete geçirerek, iyi hissettirecek bir sürtünme yaratacaktır.

Tabanda daha dar olan ancak kafa kısmına doğru giderek büyüyen penisler de vardır Şunu hayal edin: ters çevrilmiş bir trafik konisi veya bir mantar.

Bu tür penis tipi ile başlarda birkaç sorun yaşayabilirsiniz., ancak rahatladığınızda her şey yoluna girecektir. Penisi mantar kafalı birinin partneri için misyonerlik pozisyonu daha rahat olabilir.

Ortalamadan Daha Kısa Uzunluk ve Kalınlık

Kısa boyları kırmaya cüret etmeyin, çünkü porno boyutları muhteşem bir ilişki için gerekli değildir. Derine inmek istiyorsanız, bazı pozisyonlar diğerlerinden daha iyidir. Köpek pozisyonu, eğer her biriniz derinden hoşlanıyorsanız tam size göredir.

 

Ortalamadan Daha Kısa Uzunluk ve Kalın Çevre

Daha kısa uzunluk, her iki taraf için de güzel bir parmak kıvırma penetrasyonu sağlar. Ayrıca giriş kolay olsa da kalın olması, vajinal duvarların penetrasyonu daha iyi hissetmesinde avantaj sağlar.

Çok fazla yağ kullanın, yavaşlayın ve kmpek pozisyonu veya ters köpek pozisyonu gibi pozisyonlar deneyin.

 

Daha Büyük Uzunluk ve Çevre

Ereksiyon halindeyken 17 cm veya daha uzun olan, yani ortalama 12.7 cm’den yaklaşık iki standart sapma daha uzun olan penisler, patlıcan tipli uzun diye adlandırılan penis tipleridir.

Cinsel ilişki söz konusu olduğunda yağ ve kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Ön sevişme için zaman harcayın, bu da penetrasyonu kolaylaştırmanızı sağlayacaktır.

 

Damarlı Tip

Bazı penisler sert olduklarında çok belirgin bir anatomiye sahiptir, mesela damarları sadece görünür değil, aynı zamanda seks sırasında fiziksel olarak da fark edilir.

Birinin damarlılığını genellikle iki şey etkiler: genetik ve kaslar.

Tipik olarak, daha fazla egzersiz yapanların penis damarları daha belirgindir.

Damarları cilde daha yakın olabilir ve daha büyük olmayabilir.

Damar gibi ekstra dokuların birçok vajina için gerçekten harika hissettirebilir. Damarlı bir penis vajinaya girdiğinde, gerçekten iyi hissettirebilir çünkü vajinanızdaki sinir uçlarının çoğu, giriş yolunun yanındaki alt üçte birlik kısımdadır.

Sünnetli Tipler

sünnetli cinsel organ
sünnetli cinsel organ

Penisi kaplayan derinin (aka sünnet derisi) genellikle yaşamın bebeklik döneminde çıkarıldığı bir penisi ifade eder. Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi’nde üroloji profesörü olan Joseph Alukal , “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yaygın penis türü, sünnetli penistir. 20 yaşın üzerindeki erkeklerin yaklaşık yüzde 90’ı sünnetlidir” diye açıklama yapıyor.

 

Sünnetsiz Tipler

Basitçe söylemek gerekirse, sünnet derisi bozulmadan kalır. Genelde kültürel (bölge, din, gelenek vb.) bir şeydir. Sünnetsiz erkekler orayı temiz tutmak için biraz daha fazla çalışmak zorunda çünkü bakteriler ekstra deride sıkışabilir.

Penis sarkık halden dik hale geçerken, stimülasyonu artırmak için sünnet derisinin geriye doğru kıvrılmasına yardımcı olur.

Cinsel Organınızı Tanıyın

Cinsel organınızı tanımak, altta yatan bir sağlık durumunu gösterebilecek yeni veya olağandışı değişiklikleri tespit etmeyi kolaylaştıracaktır.

Mastürbasyon yaparken cinsel organınızın nasıl göründüğüne ve hissettiğine dikkat edin. Duşta incelemek için bir dakikanızı ayırın. Bunu yaparken testislerinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Siz veya bir partneriniz topaklar veya şişlikler, renk değişikliği veya olağan dışı akıntı gibi olağandışı bir şey fark ederseniz bir sağlık uzmanına mutlaka görünün.

Kaynak;

 

Yorum yapın