Kabile Cinsel Organ Boyları | Kabile Cinsel İlişki Gelenekleri

Afrika’da internetten habersiz, yaşamlarını halen eski çağda ki insanlar gibi sürdüren, kültürleri ve yaşayışları farklı kabileler var. Kabile cinsel organ ve mahrem yerlerini bir şekilde gizlemeye çalışıyor fakat anadan üryan dolaşan kabilelerde azımsanmayacak kadar fazla.

Bir şehir efsanesi haline gelen kabile cinsel organ boyutları görsellerde ki gerçeği yansıtıyor mu? Son derece ilginç bilgiler ile hazırladığımız içeriğimizde bu cevaplara yanıt bulabileceksiniz.

Sambianlar, Trobriand, Himbalar, Murialar ve daha fazlası birbirinden ilginç kabile cinsel ritüellerini sizler için derledik. İçeriğimizde site kurallarımız sebebi ile veremediğimiz görselleri yorum bölümünden talep edebilirsiniz!

 

Afrika Kabilelerinde Cinsel İlişki Gelenekleri

Günümüz dünyasında yasak sayılabilecek hatta hapis cezası alabileceğiniz bir çok cinsel yönelim, Afrika’da ki ve dünyanın bir çok kabilesinde normal sayılıyor ve gelenek olarak halen devam ediyor. Sizlere bu gelenekleri ve kabile cinsel organ görsellerini içeriğimizde sunduk.

 

afrikalı kabile cinsel organları
afrikalı kabile cinsel organları

 

Sambian Kabilesi Küçük Kızlara ve Erkeklere Meni İçiriyor

Sambian Kabilesi Meni İçme Geleneği
Sambian Kabilesi Meni İçme Geleneği

 

Sambian kabilesinde geleneklere göre 7-10 yaş arası erkek ve kızları, kabilenin en güçlü savaşçılarının menilerini içmek zorundalar. Yine bu dönemde piercing, burun hızması takılıyor.

 

Sambian Kabilesi Erkekleri
Sambian Kabilesi Erkekleri

 

Trobriand Kabilesinde Cinsellik 6 Yaşında Başlıyor

Trobriand Kabilesinde Cinsellik 6 Yaşında Başlıyor
Trobriand Kabilesinde Cinsellik 6 Yaşında Başlıyor

 

Halk arasında “Aşk Adaları” olarak da bilinen Trobriand Adaları’nda yerli kabileler arasında anaerkil bir toplum anlayışı yaygın. Trobriand kültürünün evliliğe ve cinsel ilişkiye karşı tutumları çok farklıdır. Çünkü seks sadece yetişkinlere özgü bir olgu değil çocuklar içinde bir gereklilik kabul edilmektedir.

Henüz 6 yaşındayken erotik oyunlar oynamaya başlarlar ve 10 yaşına geldiklerinde istedikleri kadar cinsel partnerler cinsel ilişkiye girmeleri beklenmektedir. Anaerkil bir toplum yapısına sahip olan Trobriand kabilesinde kadınlar istediği kadar cinsel partner ile beraber olma hakkına sahiptir.

Evlilik gelenekleri de oldukça basittir, iki kişi kendini beğenmişse, evlilik töreni olmadan iki hafta boyunca geceyi birlikte geçirirler. Sonrasında halen isteklilerse evli sayılırlar.

 

Mangaia Kabilelerinde Yaşlı Kadınlar Genç Erkeklerle Beraber Oluyor

Mangaia Kabilesinde Yaşlı Kadınlar Genç Erkeklere Ders Veriyor
Mangaia Kabilesinde Yaşlı Kadınlar Genç Erkeklere Ders Veriyor

 

Mangaia adası Pasifikte Cook Adalarına bağlı 500 nüfuslu bir ada, bölge de bir kaç kabile bulunuyor. Mangaia kültüründe, cinsel ilişki gurur verici bir şey olarak kabul edilir ve genç veya yaşlı demeden bu zevkli deneyiminden kimsenin mahrum edilmemesi gerektiğine inanılır. Bu nedenle henüz çocukluktan cinsel ilişkiye girilmesine izin verilir.

Mangaia kabilesinde 13 yaşından itibaren kızların cinsel ilişkiye girmelerine izin verilir ve birden fazla cinsel partnere sahip olmaları teşvik edilir. Bu partnerlerin çoğunu yaşlı erkekler oluşturur. Erkek çocuklarına gelince, erkek olarak tanımlanabilmeleri için bir cinselliğe başlama süreçleri vardır.

Henüz 8 yaşındayken mastrbasyon yapmasını öğrenirler, 13 yaşında gelince ve penis sünnet derisi üst kısmını yardığında cinsel rolleri ve kadını nasıl memnun edecekleri, seks pozisyonları gibi bir çok cinsel konuda eğitim alırlar.

Eğitimin sonunda ise erkek çocukları öğretilen her şeyi uygulamak zorundadır. Ancak bunu yaşıtları ile yapmazlar kendilerinden çok daha yaşlı kadınlar ile cinsel birliktelik yaşayacakları bir tören düzenlenir. Bu kadınlar erkeklerin cinsel hünerlerini puanlayacak ve evlendikleri zaman eşlerine iyi bir eş olup olmayacağına karar verecektir.

Grup Cinsel Birlikteliğinin Yaşandığı Muria Kabilesi

Grup Cinsel Birlikteliğinin Yaşandığı Muria Kabilesi
Grup Cinsel Birlikteliğinin Yaşandığı Muria Kabilesi

 

Muria kabilesi Hindistan’da yaşayan ve çok tutucu olan bir kabile, kabilenin sekse karşı çok liberal bir tutumu var. Genç kızlara ve erkeklere cinsel ilişkinin öğretildiği bir festivalleri var ve bu festivalin gecesinde genç kızlar ve erkekler grup halinde birden fazla partnerle cinsel ilişkiye girebilir. Duygusal bağlanma olmadan bunu yapmaya teşvik edilirler.

Nişanlanmadan önce Muria kabilesinde gelişmiş toplumlarda ensest olarak adlandırılan ilişkiler çok yaygındır. Muria erkekleri dayı kızı yada hala kızı ile serbestçe ilişkiye girme hakkına sahiptir. Aynı zamanda kızlarda hala oğlu ve dayı oğlu ile beraber olabilirler. Ancak nişandan sonra bunlara izin verilmez.

Muria’lar genelde geç evlenirler ve çeyiz ödemezler. Muria’larda kuzen evliliği yaygındır, Muria erkekleri genelde dayı kızı yada hala kızı ile evlenirler.

Karamojong Kabilesi

“Uganda’da Afrika Karamojong kabilesi cinsel organlarını büyütmek için germe teknikleri kullanıyor. Erken gençliklerinden itibaren cinsel organlarının uçlarına giderek artan sayıda dairesel taş diskler asarlar ve birkaç yıl içinde  büyük penis uzunluklarına ulaşabilirler.

Sonrasında ise Karamojong  kabile erkekleri pratik olmayan cinsel organlarını daha iyi idare edebilmek için penislerini düğümler halinde bağlar.”

Karamojong erkekleri en uzun penise mi sahip? bunu bilmek mümkün değil fakat gazeteci Yangki Christine Akiteng aşağıda ki izlenimlerde bulunmuştur.

“Karamojong erkeklerinin genellikle neredeyse uyluklarının ortasına kadar uzanan penisleri olduğu ve yanlarında taşıdıkları el taburesine oturduklarında penislerinin yere/toprağa değdiğini gözlemledim. Bir erkeğin Karamoja bölgesinin hangi bölgesinden geldiğine bağlı olarak, Karamojong erkeklerinin ortalama boyunun yaklaşık 18-19 cm olduğunu söyleyebilirim.

 

kabile cinsel organ germe büyütme
kabile cinsel organ germe büyütme

 

Fakat artık bu uygulama tamamen bitmiş durumda, çünkü kabile de bunun anlamsız olduğunu öngörüyor, yani tamamen genetik ve çevresel koşullar cinsel organ boyutunu etkiliyor.

 

Kabile Cinsel Organ boyu
Kabile Cinsel Organ boyu

 

Bubal Kabilesi Devasa Testislere Sahip

Bubal Kabilesi Devasa Testislere Sahip
Bubal Kabilesi Devasa Testislere Sahip

 

Kenya ile Somali arasında yaşayan Bubal kabilesi görselde görüldüğü gibi testisler 70-80 cm çapa kadar ulaşıyor. Bunun sebebi ise çocukluktan yetişkinliğe kadar ineklerin adet kanını tüketiyorlar.

 

Bubal Kabilesi İneğin Regl Kanını İçiyor
Bubal Kabilesi İneğin Regl Kanını İçiyor

 

İneklerin regl kanında bilim adamları aşağıda ki mineral ve vitaminleri bulmuştur.

  • demir
  • fosfor
  • kalsiyum
  • B, E ve D grubu vitaminleri

Bubal Kabilesi diğer yedikleri gıdalarda bu mikro elementlerin içeriği sıfırdır. Dolayısıyla böyle tuhaf bir diyet, kabile üyelerini iskorbüt, lösemi ve raşitizm gibi hastalıklardan kurtarmaktadır.

 

Bubal Kabilesi çocukluktan itibaren inek adet kanı içiyor
Bubal Kabilesi çocukluktan itibaren inek adet kanı içiyor

 

Himbalarda Cinsellik

Himbalarda Cinsellik
Himbalarda Cinsellik

 

Himbalar  50.000 nüfuslu göçebe bir kabiledir. Namibya’nın kuzey kesiminde bulunurlar. Himba kültürü Okujepisa Omuka Zendu geleneğine bağlı, bu misafire ikramlarda bulunduğunuz bir gelenek. Fakat Himba kabilesi misafirperverliği başka bir seviyeye taşıyor, ziyaretçiye eş sunuluyor ve bu konuğun ziyaretinin iyi karşılandığını gösteriyor.

Bir çok durumda koca başka bir odada uyurken ziyaretçi geceyi kocanın eşi ile geçiriyor. Fakat sık gelen ziyaretçiye mi yoksa özel misafirlere mi bu yapılıyor bilinmiyor.

 

Himba Kabilesi
Himba Kabilesi

 

Cinsel Organı En Uzun Kabile

Cinsel Organı En Uzun Kabile
Cinsel Organı En Uzun Kabile

 

Cinsel organı en uzun kabile tam anlamıyla bilinmese de, dünya büyük penis sıralamasında ilk 20’de bir çok Afrika ve Güney Amerika ülkesi bulunuyor.

 

Afrikada Penisi Büyük Kabile

Afrikada Penisi Büyük Kabile
Afrikada Penisi Büyük Kabile

 

Afrika’da penisi en büyük kabile bilinmese de, en büyük ortalama Sudan’a ait, penis ortalaması 16.47 cm’dir. Ayrıca dünya ilk 20 penis boyu ortalamasında Sudan 4. sırada yer almaktadır.

Sudan’ın yanı sıra Afrika ülkeleri arasında listeye 6. sıradan giren Senegal, 7. sıradan giren Gambia, 10. sıradan giren Zambia, 12. sıradan giren Angola, 15. sıradan giren Zimbabwe, 18. sıradan giren Çad ve 20. sıradan giren Orta Afrika Cumhuriyeti Afrika kıtasının dünya ortalamasının üstünde penis boyuna sahip olduğunu göstermektedir.

 

Dünyanın En Büyük Penisli Kabilesi

Dünyanın En Büyük Penisli Kabilesi
Dünyanın En Büyük Penisli Kabilesi

 

Dünyanın en büyük penisli kabilesi Karamojong kabilesi olabilir, ortalama 18-19 cm penis uzunluğu ile dikkat çekmektedir. Ancak kesin olarak saptanamamıştır. Fakat dünya genelinde yapılan araştırmalardan derlenen dünya penis ortalamasında ki ilk 20 ülkeye aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Dünya Erkek Cinsel Organı Penis Boyu Ortalaması | Sıralamadaki İlk 20 Ülke

 

Afrikalı Kadınların Cinsel Yaşamı

kabilelerin cinsel organ boyu
kabilelerin cinsel organ boyu

 

Afrikalı kadınların cinsel yaşamı çok erken yaşta başlamaktadır. Kabilelerin değişen geleneklerine göre regl gören kızlar genelde cinsel yaşama adım atmaktadır.

Anaerkil kabilelerin çoğunda kabile kızlarının partnerini değiştirmesi ve partner değiştirmesi serbest bırakılmıştır. Wodaabe kabilesi’nde, her yıl düzenledikleri Gerewol festivali düzenlenir ve bu festivalde kadınlar ikinci eşlerini seçme hakkına sahiptir.

 

 

Yorum yapın